e-žinios Nr.25:Nuomonės dėl BŽŪP reformos

Data

1999 03 18

Įvertinimas
0

Nuomonės dėl BŽŪP reformos


        D.Britanijos žemės ūkio ministras Nikas Braunas (Nick Brown), kalbėdamas apie artėjantį problematišką PPO derybų raundą, prasitarė, kad iki 2006 m. gali tekti dar porą kartų svarstyti naujas BŽŪP reformas. Italijos žemės ūkio ministras  Paolas de Kastro (Paolo de Castro) teigė, kad Italijai ,,norėjosi griežtesnės reformos, tačiau svarbiausias dalykas, kad susitarimas apėmė visus sektorius".
        Visos ES narių vyriausybės, nuo Helsinkio iki Dublino, sveikino susitarimą, nors Portugalijos žemės ūkio ministras Antonijus Kapulas Santosas (Antonio Capoulos Santos), kuris buvo vienintelis prieš, nes norėjo išsiderėti Portugalijai didesnes nuolaidas kviečiams ir pomidorams, sakė, kad ,,apskritai susitarimas Portugalijai teigiamas".

        Airijos vyriausybė pareiškė, kad susitarimas padės išvengti nuostolių, vertų beveik 226 mln. svarų per metus. Labai palankiai sutiktas ir pieno kvotų padidinimas.
        Suomijos ministras pirmininkas Paavo Lipponenas įvertino susitarimą kaip palankų Suomijos žemės ūkiui ir lengviau nuteikiantį prieš artėjančius parlamento rinkimus kovo 21 d.

        Belgijos žemės ūkio ministras Karelas Pinkstonas (Karel Pinxton) taip įvardino derybas-,,lengva kritikuoti susitarimą, tačiau aš klausiu savęs , ar viską, ką galėjau,  padariau dėl Belgijos žemdirbių- ir su pasitenkinimu galiu pasakyti, kad taip".

        Ūkininkų organizacijos nebuvo tokios patenkintos rezultatais, pasiektais derybose. Lukas Gajanas (Luc Guyau), Europos ūkininkų sąjungos (COPA) pirmininkas, pavadino susitarimą ,,nepriimtinu", o pieno sektoriaus reformą -,,skandalinga". Europos jaunųjų ūkininkų sąjungos prezidentas Puech d'Alissac'as teigė, kad po tokio susitarimo niekam- nei jauniems ūkininkams, nei vartotojams- nebus geriau.

        Europos pieninių asociacija (EDA) perspėjo, kad pieno sektoriaus reforma sustiprins N.Zelandijos ir Australijos pozicijas ir eksportą. ES Komisija teigia, kad pieno kainų sumažinimas 15 proc. leis ES pagamintiems pieno produktams lengviau konkuruoti pasaulinėje rinkoje, tačiau Europos pieninių asociacijos ekspertai mano, kad toks kainų sumažinimas bus nepakankamas eksportuojant LPM, sūrį ir sviestą be subsidijų.