e-žinios Nr.15:Europos Komisija siūlo kompromisinį variantą

Data

1999 02 26

Įvertinimas
0

Europos Komisija siūlo kompromisinį variantą

 

        Europos Komisija vasario 25 d. vakare pateikė kompromisinį variantą ES išlaidoms stabilizuoti, siekiant išjudinti įstrigusias žemės ūkio ministrų derybas prieš vasario 26 d. vykstantį neformalų  ES Viršūnių susitikimą Petersberge prie Bonos.
        Vietoj ankstesnio reikalavimo sumažinti subsidijas jautienai 30 proc., o pienui - 15 proc., Komisija pasiūlė jas sumažinti atitinkamai 20 proc. ir 10 proc., tačiau nuomonės, kad grūdams subsidijos turėtų būti sumažintos 20 proc., nepakeitė. Komisija pasiūlė iki 2002 m. mokėti ES ūkininkams kompensacijas už tai, kad jie nedirbs dalies savo žemės ir numato mažinti paramą aliejinėms kultūroms palaipsniui per tris metus, o ne per vienerius, kaip buvo siūloma anksčiau.
        Komisijos nuomone, kvotos pienui turėtų būti panaikintos 2006 m., tačiau siūloma tai dar kartą apsvarstyti 2003 m. D.Britanija, Italija, Švedija ir Olandija reikalavo panaikinti kvotas pienui tuoj pat, tačiau tam griežtai pasipriešino kitos šalys.
        Prancūzijos ir D.Britanijos ekspertai, įvertinę šį pasiūlymą, teigia, kad ES išlaidos vis tiek didės, nors jas ir stengiamasi sumažinti. Pagal ES Komisijos apskaičiavimus, pertvarkymai jautienos ir grūdų sektoriuose kainuos ES kasmet 600 mln. EUR iki 2006 m.