Duris atvėrė trečioji „Kraitė“ – tiltas tarp ūkininko ir vartotojo

Data

2019 11 23

Įvertinimas
4
titul.jpg

Lietuvoje daugėja trumposios maisto tiekimo grandinės iniciatyvų, galinčių būti pavyzdžiu ir padrąsinimu kitiems. Šeštadienį Kauno rajone, Garliavoje, duris atvėrė  bene geriausias trumposios maisto grandinės pavyzdys – parduotuvė – turgelis „Kraitė“, kurioje po kooperatyvo stogu susivieniję ūkininkai siūlo platų natūralių ir šviežių produktų asortimentą ir tikisi išplėsti savo gaminamos produkcijos vartotojų ratą.

„Šiandien mes vis daugiau dėmesio skiriame sveikai mitybai, o saugiausia, kaip žinia, yra vartoti tuos produktus, kurie užauginti šalia mūsų ir pasiekia mus labai švieži. Tam atsiranda vis daugiau galimybių. Šios pirmosios parduotuvėlės, vienijančios ūkininkus, kaupia patirtį ir pamokas, kurios labai pravers, siekiant šį judėjimą padaryti ilgalaikį. Linkiu, kad prie šio trumposios grandinės judėjimo prisijungtų ir daugiau ūkininkų organizacijų. Tai naujas,  kūrybingas, naudingas ir pirkėjui, ir pardavėjui judėjimas, tad tikimės, kad jis bus pastovus ir ilgalaikis“, – teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Prieš dešimtmetį mobiliais ūkininkų turgeliais startavęs žemės ūkio kooperatyvas „Lietuviško ūkio kokybė“ subūrė žemdirbius jau į tris į savo parduotuvėles, įkurtas šalia galimų pirkėjų intensyvių srautų. Pirmoji parduotuvė – turgelis, kur maisto produktų gamintojai tiesiogiai susitinka su vartotojais, šių metų pavasarį įsikūrė Jonavoje, o antroji visai neseniai atvėrė duris taip pat Kaune.

Kiekviena parduotuvėlė jungia po dešimt Lietuvos gamintojų, patikėjusių bendro darbo nauda. Natūralius produktus vertinantiems vartotojams čia bus siūlomi rauginti vaisiai ir daržovės, mėsos, pieno, duonos gaminiai, įvairūs pagardai, obuolių sultys, medus, kruopos, trapučiai ir kita mūsų šalies ūkininkų produkcija.

Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė” direktorius Mindaugas Maciulevičius neslepia, kad pati parduotuvių-turgelių koncepcija yra labai patraukli, tačiau kelianti nemažą iššūkį – pritraukti ir išlaikyti vartotojus.

„Nors ir pirmosios ,,Kraitės‘‘ parduotuvės nuteikia optimistiškai, tačiau neturime pamiršti, kad reikia didelės kantrybės, pastangų ir darbo, jog būtume patrauklūs vartotojams. Mums yra svarbiausias vartotojas ir jo lūkesčiai. Siekiame, kad parduotuvės-turgeliai būtų patrauklūs ir vartotojai norėtų čia apsilankyti dar ir dar kartą. Taigi, reikia laiko ir bendrų pastangų, kad pritrauktume ir susidarytume savo vartotojų ratą“, – akcentuoja M. Maciulevičius.