Dėmesys politikai parodoje „Žalioji savaitė 2020“

Data

2020 01 13

Įvertinimas
3
15432_2d4c88059b674bddc94ee163d9cf1db4.jpg

Ketvirtadienį Berlyne prasidės 85–oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje dėmesys tradiciškai bus skiriamas ne tik žemdirbystės naujovėms, bet ir politikai.

Lietuvos stende parodos lankytojams ir dalyviams bus pristatoma kokybiška lietuviška produkcija, numatyta daug verslo, taip pat dvišalių ir daugiašalių valstybinių susitikimų.

Sausio 17 d. žemės ūkio ministras Andrius Palionis susitiks su Ukrainos ekonomikos plėtros, prekybos ir žemės ūkio ministru Tymofij Mylovanov. Susitikimo metu planuojama aptarti dvišalės prekybos skatinimo ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo perspektyvas, taip pat bus diskutuojama ir veterinariniais bei fitosanitariniais klausimais.

Tądien ministro A. Palionio lauks susitikimas ir su Moldovos žemės ūkio, regioninės plėtros ir aplinkos ministru Ion Perju bei Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministru Anatolii Khotko. Suplanuotas dvišalis susitikimas ir su Sakartvelo delegacija.

Dvišaliuose susitikimuose dėmesys bus skiriamas Lietuvos ir šalių partnerių prekybos žemės ūkio ir maisto produktais skatinimui, maisto kokybės ir standartų klausimams. Su Moldovos žemės ūkio ministru ketinama pasirašyti dvišalį 2020–2022 m. veiklos planą, numatantį artimiausių metų bendradarbiavimo gaires.  

Susitikimo su Latvijos, Estijos bei Lenkijos žemės ūkio ministrais metu planuojama aptarti regioninio bendradarbiavimo bei naujosios ES finansinės perspektyvos klausimus.

Sausio 18 d. žemės ūkio ministras A. Palionis kartu su kitų šalių žemės ūkio ministrais dalyvaus  Pasauliniame maisto ir žemės ūkio forume bei konferencijoje „Maistas visiems! Prekyba siekiant užtikrinti saugų, įvairų ir tvarų maistą“. Čia ministrai bei viceministrai diskutuos apie sąžiningos prekybos žemės ūkio produktais tvarką, prekybą siekiant užtikrinti pasaulio aprūpinimą maistu, įvairius gamintojus įtraukiančias ir saugias maisto grandines bei apie žemės ūkio sektoriaus plėtrą skatinančią prekybą.