Dėl ES gyvūninės kilmės produktų eksporto į Rusiją

Data

2006 12 20

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija


2006-12-20

 

DĖL ES GYVŪNINĖS KILMĖS PRODUKTŲ EKSPORTO Į RUSIJĄ 

 

Gruodžio 19 d Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos sesijoje Briuselyje buvo pritarta Tarybos deklaracijai dėl eksporto į Rusiją.

Deklaracijoje pažymima: „ES (žemės ūkio) ministrų taryba išreiškė susirūpinimą dėl galimo ES gyvūninės kilmės produktų eksporto apribojimo nuo 2007 m. sausio 1 d., apie kurį pranešė Rusijos Federacija. ES (žemės ūkio) taryba remia ES Komisijos pastangas tartis su Rusijos Federacija, kad iki 2006 m. gruodžio 31 d. būtų rastas bendras sprendimas dėl gyvūninės kilmės produktų eksporto iš ES į Rusiją“.

Tarybos sesijoje dalyvavusi Lietuvos žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė, pasisakydama šiuo klausimu, pabrėžė, kad ES užsienio politikoje svarbu kalbėti vienu balsu. Kartu atkreipė Komisijos ir ministrų dėmesį į tai, kad šiuo atveju kalbama apie labai konkrečius dalykus - maisto produktų ir nemaistinių augalų eksportą į Rusiją. Lietuvai tai labai svarbi rinka, nes bendrame eksporte į Rusiją šiems produktams tenka pirmoji vieta, eksportas toliau sparčiai auga.

,,Gerai, kad ES imasi atsakomybės ir iniciatyvos derėtis su Rusija. Tačiau norėčiau atkreipti dėmesį į skirtingų lygių - ES ir šalių narių - kompetencijos skirtumus ir sprendžiamų klausimų pobūdį. Nemanau, kad ES ir Rusijos bendri susitarimai atmeta dialogo galimybę tarp šalių narių ir Rusijos dėl daugybės praktinių klausimų: pasitaikančių netinkamų sertifikatų ir pasienyje įstrigusių krovinių, ar, pavyzdžiui, šiuo metu abipusiai svarstomo veterinarijos punkto gyviems gyvuliams pervežti per Lietuvos – Rusijos pasienio postą statymo. Netrukus Berlyne vyks tarptautinė žemės ūkio paroda ,,Žalioji savaitė“, kurioje Rusija irgi turės didelę ekspoziciją, jos durys bus atviros ir svečiams, ir dialogui. Manau, kad ES bendros pozicijos formavimas nesutrukdys dalykiškam šalių dialogui praktiniais klausimais“, – baigdama akcentavo ministrė K. Prunskienė.

Atviras ir aiškus ministrės pasisakymas sulaukė akivaizdaus dėmesio ir palankumo iš daugelio posėdžio dalyvių. Artimą poziciją išsakė ir Danijos bei Olandijos ministrai.

Šią savaitę komisaras M. Kyprianou derejosi su Rusija. Tikimasi, kad iki 2007 m. pradžios problemos dėl gyvūninės kilmės produktų eksporto į Rusiją bus išspręstos.

 

 

Artūras Vaškevičius 

Žemės ūkio ministrės atstovas spaudai

el.paštas: arturas@zum.lt, tel.: (8~5) 239 8424; mob.: (8~620) 73983