Bankai kredituos paramos priemonių įgyvendinimą

Data

2007 12 18

Įvertinimas
0
 

Žemės ūkio ministerija


2007-12-11

 

BANKAI KREDITUOS PARAMOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMĄ

 

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo praėjusią savaitę surengtame susitikime su kredito įstaigų darbuotojais buvo aptarti Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonių finansavimo klausimai.

Prasidėjus paraiškų paramai gauti rinkimui, projektų finansavimas tampa pačia aktualiausia problema, nes be bankų ar kredito unijų kreditų ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondo paslaugų neišsivers daugelis ūkio subjektų.

Teikiant kreditus ir jų garantijas, labai svarbu, kad visos institucijos vienodai suprastų ir teisingai taikytų nustatytas taisykles paramai gauti. Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Investicinių ir kompensacinių kaimo plėtros priemonių koordinavimo skyriaus vedėja Jolanta Žutautienė išsamiai pristatė paramos teikimo ir finansavimo galimybes jauniesiems ūkininkams įsikurti, žemės ūkio valdoms modernizuoti, žemės ūkio produktams perdirbti ir pridėtinei vertei didinti, žemės ūkio paskirties žemei apželdinti mišku.

Rimantas Krasuckis, Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius, išsamiai išdėstęs tiesioginių išmokų schemas ir dydžius iki 2013 metų, nuramino bankininkus dėl pasklidusių gandų, kad išmokos bus mažinamos. Ūkiams ir bankams yra labai svarbu nustatyti pinigų srautus bei kreditų grąžinimo galimybes.

Danguolė Čukauskienė, Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė, pristatė fondo veiklos rezultatus per 11 šių metų mėnesių. Šįmet žemės ūkio subjektams suteiktos 479 garantijos už 130 mln. Lt, t y. 10 proc. daugiau negu per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

 Susitikime buvo pristatyti numatomi Žemės ūkio paskolų garantijų fondo veiklos nuostatų pakeitimai, kurie turėtų pastebimai palengvinti kredito garantijų išdavimo procesą. Kredito įstaigų veiklos rezultatų apklausų duomenimis, šių metų pradžioje žemės ūkio subjektai iš bankų ir kredito unijų buvo pasiskolinę per 800 mln. Lt. Su Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija žemės ūkio sektoriui suteikta apie 40 proc. visų kreditų. Neabejojama, kad bankai ir toliau rems Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonių įgyvendinimą.

Kredito įstaigas, jau dabar formuojančias paskolų apimtis 2008 metams, labai sudomino svarbi fondo analitiko, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidento Jeronimo Kraujelio pristatyta 2007 metais laukiamų žemės ūkio rezultatų apžvalga. Joje pabrėžiama, kad žemdirbių pajamos su išmokomis šįmet bus didesnės negu pernai 24 proc., nors realiosios pajamos dėl pabrangusių išteklių bus didesnės tik 8 proc. Tačiau, palyginti su kitomis ES šalimis, tai yra geras rezultatas ir dėl suteiktų kreditų grąžinimo didesnių problemų kilti neturėtų.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8~5) 239 10 16 el.paštas  vrs@zum.lt