„Auksinės krivūlės“ laureatė – Pasvalio rajono savivaldybė

Data

2019 10 11

Įvertinimas
4
krivules.jpg

Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną penktadienį vykusioje šventėje „Auksinės krivūlės" už sėkmingai įgyvendintus vandentvarkos projektus apdovanojimas įteiktas Pasvalio rajono savivaldybei.

Pasvalio rajono savivaldybė ir rajono žmonės,  pasinaudoję galimybe gauti Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto finansinę paramą, prisidėjo prie to, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Ūkininkai suskubo burtis į melioracijos sistemų naudotojų asociacijas ir kartu su projektų partneriu – Pasvalio rajono savivaldybės administracija – teikė paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. bei 2014–2020 m. programų veiklos sritį „Žemės ūkio vandentvarka“, didžiausią dėmesį skiriant drenažo sistemų rekonstravimui.

Nuo 2007–ųjų Pasvalio rajone įgyvendinti net 37 žemės ūkio vandentvarkos projektai, rekonstruota apie 3600 hektarų drenažo sistemų, įrengta beveik 845,1 km drenažo linijų, o bendra projektų vertė siekia apie 13 mln. Eur. Prie projektų įgyvendinimo projektų partneris, Pasvalio rajono savivaldybės administracija, vidutiniškai prisidėjo 5 procentus nuo visų projektų išlaidų.

Atliktų drenažo sistemų rekonstravimo naudą rajonas jau pajuto. Lietingais 2017 metais, kai visoje Lietuvoje, taip pat ir Pasvalio rajone, dėl per didelio kritulių kiekio žemdirbiai patyrė žymių nuostolių, pagal vandentvarkos projektus rekonstruotuose žemės plotuose nuostolių nepatirta ar jie buvo minimalūs. 

Savivaldybių darbų įvertinimo šventę „Auksinės krivūlės", kurios metu Lietuvos savivaldybės pagerbiamos už ryškiausias iniciatyvas ir darbus, Lietuvos savivaldybių asociacija kartu su ministerijomis rengia jau keturioliktus metus iš eilės.