Atviros diskusijos su Ūkininkų sąjungos aktyvu

Data

2017 02 03

Įvertinimas
0
0203.jpg

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas vasario 3 d. kartu su socialiniais partneriais – Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo nariais – bei Seimo Kaimo reikalų komiteto atstovais, dalyvavo išplėstiniame prezidiumo posėdyje. Susitikimo metu diskutuota apie svarbiausias nūdienos šalies žemdirbystės aktualijas – esminius numatomus Vyriausybės darbus žemės ūkio srityje, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimą, europinės paramos skirstymo kriterijus, žemės reformos užbaigimą bei melioracijos problemos sprendimą.

Susirinkusiems ministras akcentavo, kad dabartinės Vyriausybės programa iš esmės skiriasi nuo ankstesnių, nes yra orientuota ne į priemonių gausą, o į konkrečius rezultatus.

„Pavyzdžiui, kiek pajamų ūkininkai gali gauti iš hektaro Vyriausybės darbo pradžioje ir kiek kadencijai pasibaigus, taip pat kiek per Vyriausybės darbo laikotarpį padidės vieno žemės ūkyje dirbančiojo mėnesinės pajamos“, - teigė žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Susitikime ministras atkreipė dėmesį į tai, kad iš tiesų jokio saugumo vadinamieji žemės saugikliai nesuteikia, todėl Seimas turėtų dalykiškai įvertinti Vyriausybės siūlomas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisas. Ūkininkai taip pat buvo raginami aktyviau reikšti savo poziciją vakar paskelbtoje viešojoje konsultacijoje dėl ES Bendrosios žemės ūkio politikos ateities po 2020 m. Buvo sutarta, kad dabartinis europinės paramos teikimas yra per daug biurokratizuotas, o jo administravimas – labai brangiai kainuojantis.