Armėnija nori išplėsti ir sustiprinti bendradarbiavimą su Lietuva

Data

2017 10 05

Įvertinimas
0
lll.jpg

Šią savaitę Armėnijoje vyksta 2-asis šios šalies ir Lietuvos tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

Kaip informuoja žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, vizito Armėnijoje metu taip pat buvo pasirašytas veiksmų planas 2018–2019 metams dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje. Pagrindinės bendradarbiavimo sritys: gyvulių veislininkystė, žuvininkystė, ekologinis žemės ūkis, žemės ūkio subjektų konsultavimas (armėnus ypač domina konsultacijos kooperatyvų veiklos klausimais), bendrų projektų vykdymas bei žemės ūkio parodos.

Dvišalio susitikimo su Armėnijos žemės ūkio viceministru Armenu Harutyunyanu metu R. Taraškevičius pakvietė Armėnijos delegaciją dar šiemet aplankyti Lietuvą. Armėnai kvietimą ne tik priėmė, bet numatė ir datą – tai bus lapkričio arba gruodžio mėnuo. Armėnijos žemės ūkio viceministras pažymėjo, kad labiausiai juos domina  ožkininkystė – ožkų veisimas ir sūrių gamyba, taip pat draudimo sistema Lietuvoje, stabilizacijos fondų kūrimas.

Armėnija yra svarbi Lietuvai kaip Rytų partnerystės šalis. Rytų partnerystė – Europos Sąjungos iniciatyva sukurta tarpvyriausybinė organizacija, skirta spręsti klausimus, susijusius su ES ir jos rytinių kaimyninių valstybių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos – santykiais, sudarant galimybes aptarti prekybą, ekonominę strategiją, susitarimus dėl judėjimo ir kt.

Armėnija yra suinteresuota tęsti politinį dialogą tiek su Lietuva, tiek su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Žemės ūkis yra viena aktyviausių Lietuvos bendradarbiavimo sričių su Armėnija pastaraisiais metais: vykdyti bendri projektai, ekspertų konsultacijos.