Arčiausiai žemdirbių – savivaldybių žemės ūkio padaliniai

Data

2019 11 14

Įvertinimas
6
foto.jpg

Druskininkuose surengtame savivaldybių žemės ūkio skyrių vadovų ir specialistų seminare – susitikime su Žemės ūkio ministerijos, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, VĮ Valstybės žemės fondo atstovais aptarta daug svarbių klausimų, aktualių sklandžiam savivaldybių žemės ūkio padalinių darbui.

“Noriu padėkoti Jums, aktyviai bendradarbiaujantiems tiek su ministerija, tiek su savo rajonų žemdirbiais. Jūs esate arčiausiai žmonių, pirmieji išgirstate jų problemas, todėl labai laukiame Jūsų minčių ir pasiūlymų”, – kalbėjo žemės ūkio  viceministras Petras Narkevičius, perdavęs Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų asociacijai linkėjimus ir padėką nuo žemės ūkio ministro Andriaus Palionio.

Prie miškų gyvenančių ūkininkų galvos skausmas – laukinių gyvūnų padaroma žala. Pasėliams padarytos žalos dydį įvertina ir nuostolių dydį apskaičiuoja savivaldybės sudaryta komisija. Šiuo metu galiojančioje Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodikoje žalos pasėliams nustatymas yra labai sudėtingas. Seminare buvo pristatyti mokslininkų siūlomi trys metodai pažeidimo plotui ir dydžiui nustatyti, aptarti jų privalumai ir trūkumai.

Žemės ūkio technikos registracijos klausimai – vieni populiariausių.  Šiuo metu inicijuotus Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimo taisyklių ir techninės apžiūros tvarkos pakeitimus apžvelgė VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovai.

Seminare diskutuota, ar gali būti žemės ūkio skyriams perduotos žemės ūkio gyvūnų registracijos ir identifikacijos funkcijos, kokie galėtų būti to pliusai ir minusai.  

ES paramos perspektyvos ir paramos administravimo naujovės – tai tema, dominanti visus regionų gyventojus. Šiuo metu pareiškėjams jau išmokėta beveik 1,18 mlrd. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos lėšų. Aptariant programos įgyvendinimo aktualijas pristatyti programos pakeitimai, paraiškų surinkimo statistika.

Lietuva iš Europos Sąjungos Solidarumo fondo yra gavusi beveik 17 mln. Eur. Ši dotacija skirta valstybei nuosavybės teise priklausančiai pažeistai melioracijos infrastruktūrai atkurti. Seminare VĮ Valstybės žemės fondo atstovai su seminaro dalyviais aptarė šių lėšų panaudojimo aktualijas.