Aptarti aktualūs Lietuvos ir Rusijos žuvininkystės klausimai

Data

2012 10 26

Įvertinimas
0

Spalio 22–24 dienomis Druskininkuose įvyko bendros Lietuvos–Rusijos komisijos žuvininkystės klausimams nagrinėti 12-oji sesija.

Lietuvos delegacijai vadovavo Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos direktorius Vytautas Grušauskas, o Rusijos federacijos delegacijai – Rusijos federalinės žvejybos agentūros Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos viršininko pavaduotojas Valerijus Čiklinenkovas.

Sesijoje buvo pasikeista informacija apie pokyčius Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos žuvininkystės valdymo struktūrose, žuvų įveisimą abiejų šalių pasienio vandens telkiniuose 2012 metais ir perspektyvinius išteklių atkūrimo planus, taip pat žuvų laimikius Kuršių mariose ir Vištyčio ežere 2011–2012 metais. Nagrinėti ir mokslinių tyrimų duomenys apie žuvų išteklių būklę šiuose vandens telkiniuose.

AtlantNIRO ir Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto mokslininkų duomenimis, žuvų išteklių būklė Kuršių mariose yra stabili, todėl 2013 metams žuvų sugavimo kiekiai buvo nustatyti tokie patys, kaip ir 2012 metais: Lietuvos žvejai Kuršių mariose galės sugauti 480 t karšių, 120 t starkių, o Baltijos jūros priekrantėje, Kuršių mariose ir Nemuno žemupyje leistinas sugauti stintų kiekis padidintas nuo 120 t iki 590 t. Rusijos žvejai galės sugauti 1 150 t karšių, 260 t starkių ir 300 t stintų, nes Rusijos Federacijai priklauso du trečdaliai kuršių marių akvatorijos.

Sesijoje apsvarstyti pasiūlymai dėl „Bendrų verslinės žvejybos Kuršių mariose taisyklių“ pakeitimo ir pažymėta, kad šias taisykles dar būtina tobulinti, atkreipiant dėmesį ir į mėgėjų žvejybą. Komisijos nariai taip pat išanalizavo  informaciją apie nacionalinių žvejybos taisyklių ir žvejybos verslą reguliuojančių teisės aktų pasikeitimus. Sesijoje apsvarstytos ir bendradarbiavimo galimybės rengiant bendrą Ungurių išteklių valdymo pasienio vandens telkiniuose planą, finansuojamą iš Europos žuvininkystės fondo. Taip pat buvo aptarti ir kiti, abiems pusėms aktualūs žuvininkystės klausimai.

Nutarta, kad darbo grupių susitikimai žuvų išteklių tyrimo, atkūrimo bei žvejybos reguliavimo klausimais vyks ir kitais metais.

Žemės ūkio ministerijos informacija