Apskritojo stalo diskusijoje – verslui aktualūs žemėtvarkos klausimai

Data

2019 11 07

Įvertinimas
1
petras.JPG

Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai šiandien  dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose surengtoje apskritojo stalo diskusijoje žemės reformos ir kitais su valstybinės žemės nuoma, įsigijimu, užstatymu susijusiais klausimais.

Diskusijoje dalyvavo verslo atstovai –  rūmų nariai, Kauno ir Marijampolės apskričių, savivaldybių vadovai ir specialistai.

,,Žemės reformos klausimas yra nuolat po padidinamuoju stiklu, o žemės grąžinimo proceso baigimui Vyriausybės programoje skiriamas didelis dėmesys. Tiek Žemės ūkio ministerija, tiek Nacionalinė žemės tarnyba visomis išgalėmis siekia, kad užsibrėžtas tikslas – dar šiemet baigti žemės grąžinimo procesą – būtų pasiektas”, – diskusijoje kalbėjo žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius, kuruojantis žemėtvarkos reikalus.

Rūmų narius domino NŽT funkcijų perdavimas savivaldybėms, žemės sklypų aukcionų organizavimas, valstybinės žemės įsigyjimas ir nuoma, pastatų įregistravimas žemės ūkio paskirties sklype, specialiosios žemės naudojimo sąlygos, apleistų teritorijų tvarkymas ir kiti klausimai.