Apdovanotas keturioliktasis S. Lozoraičio premijos laureatas

Data

2012 01 10

Įvertinimas
0

Sekmadienį Kaune istorinėje Prezidentūroje įteikta Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. Premija už tvirtą publicistinį žodį ir ištikimybę lietuviškos žurnalistikos idealui skirta Zenonui Mikalauskui. Tai aukščiausias Lietuvos  žurnalistų draugijos skiriamas apdovanojimas už žurnalistinę veiklą. Piniginę premiją įteikė žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

 

„Stasio Lozoraičio darbai dar neužbaigti, juos privalu tęsti. Ir tai būtina daryti su sąžine. Šių metų premijos laureatas yra žurnalistas, kuris nerašo bet ko ir bet kada. Mintis jis dėsto mąstydamas plačiai apie mūsų valstybę ir jos interesus“, – kalbėjo K. Starkevičius, teikdamas piniginę premiją keturioliktajam jos laureatui.

 

Šių metų Stasio Lozoraičio premijos “Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvąlaimėtojas – žurnalistas Zenonas Mikalauskas, dirbantis „Naujose tėviškės žiniose“. Kauno rajone leidžiamame laikraštyje  spausdinamos jo analitinės užsienio ir vidaus politikos apžvalgos, komentarai, publicistinės įžvalgos, kuriose atsiskleidžia sovietinės praeities ir dabarties problemų paralelės.

 

Kolegos Z. Mikalauską įvardija kaip plačios erudicijos publicistą. Rašiniuose jis pateikia įvairius požiūrius, dėsto faktus nepiršdamas savo nuomonės. Dešimtmečiai, išdirbti spaudoje, suformavo informatyviai santūrų, šmaikštų ir kandų, kartu argumentuotai analitinį, visiems skaitytojams priimtiną Z. Mikalausko publicistikos stilių.

 

„Viso to nebūtų jei ne oazės, salelės didžiulėje žiniasklaidos jūroje, kur vis dar gyvas Sąjūdžio idealizmas. Tokia salelė yra ir „Naujų tėviškės žinių“ redakcija. Laikraštis, kuris suteikia galimybę išsakyti savo mintis. Norėčiau, kad tokių salelių atsirastų kuo daugiau“, – visiems jo pasveikinti susirinkusiems kolegoms, bendradarbiams ir šeimos nariams dėkojo Z. Mikalauskas.

 

S. Lozoraičio premija, kurios šūkis „Už taiką, santarvę ir bendrą darbą“, skiriama keturioliktus metus. Premija įsteigta 1998 m. Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkės Romos Grinbergienės iniciatyva. Pagerbiant Stasio Lozoraičio atminimą, ji buvo pavadinta „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. Pirmasis šios premijos laureatas – Lietuvos televizijoje laidų ciklą „Mūsų miesteliai“ sukūrusi Nijolė Baužytė.

 

Daugiau kaip 10 metų K. Starkevičius kartu su žmona yra šios premijos mecenatai. „Kol mano šeima galės, esame pasiryžę ir toliau tęsti šią gražią tradiciją“, – sakė K. Starkevičius.

 

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 37) 397 072