„Agroverslo forumas 2018“: ateities technologijos žemės ūkyje

Data

2018 11 30

Įvertinimas
5
107.JPG

Siekdami atsakyti į žemdirbiams ir verslui rūpimus klausimus bei rasti bendrų sąlyčio taškų, šiandien į vieną didžiausių Lietuvoje žemės ūkio sektoriaus renginių – Agroverslo forumą 2018 – rinkosi ekspertai, verslo ir mokslo atstovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų valstybių.

Jau antrą kartą organizuojamo renginio, skirto  agrotechnologijų (r)evoliucijai apžvelgti, metu aptartos galimybės ūkininkams išnaudoti mokslo ir technologijų pasiekimus savo ūkių, verslų plėtrai bei produkcijos augimui ir kokybės gerinimui.

„Profesiją besirenkantys moksleiviai, studentai, informatikai, mokslininkai, verslininkai, investuotojai turi žinoti, kad tai žemės ūkis – vienas novatoriškiausių sektorių. O ūkininkams nereikia bijoti, kad inovacijos atims iš jų darbą. Mes tik turėsime mokytis naujų įgūdžių. Apie tai bus ir žemės ūkio Baltoji knyga“, – forume apie laukiančius iššūkius kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

„Agroverslo forume 2018“ žemės ūkio ministras kalbėjo ir apie žemės ūkio ateities finansavimą, dėl kurio šiuo metu vyksta aktyvios derybos ES.

„Lietuviai su savo 70 proc. finansavimu, sumažintu 2 ramsčio finansavimu ir 3 kartus išaugsiančiu kofinansavimu galės konkuruoti mažiau. Tai nėra teisinga“, – teigia ministras G. Surplys.

Forume taip pat diskutuota apie „Blockchain“ technologijos pritaikymo galimybes agroversle.