„AgroBalt 2018“ sulauks ypatingų svečių

Data

2018 02 05

Įvertinimas
1
FAO_logo.svg.png

Didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2018“, vyksianti Vilniuje gegužės 24–26 dienomis, sulauks ypatingo svečio – FAO (Jungtinių tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos) generalinio direktoriaus José Graziano da Silva.

Pasak žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, José Graziano da Silva dalyvavimas „AgroBalt 2018“ yra labai svarbus ir laukiamas.

„Pirmą kartą Lietuvoje apsilankys šios organizacijos generalinis direktorius José Graziano da Silva. Tai išties neeilinis įvykis. Galime pasidžiaugti, kad  nuo 1991 metų įgyvendinta apie 20 projektų žemės ūkio, miškininkystės, žuvininkystės, gyvulininkystės ir aplinkos apsaugos srityse ir tuo mūsų bendradarbiavimas nesibaigia – jis auga ir turi visas galimybes pasiekti naują kokybės lygmenį“, – pastebi žemės ūkio ministras.

Paroda „AgroBalt 2018“, kas dvejus metus pritraukianti tūkstančius svečių ir sulaukianti didelio visos Europos politikos bei verslo atstovų dėmesio, bus išskirtinė ne tik tuo, kad sulauks išties garbingų svečių, bet ir tuo, kad jos metu vyks net du svarbūs tarptautiniai politiniai forumai.

„Šiemet mūsų, kaip parodos organizatorių, laukia išties rimtas iššūkis – parodos metu vyks politinis  forumas dėl maisto švaistymo ir maisto atliekų bei 13-asis Kinijos ir 16 Centrinės bei Rytų Europos šalių žemės ūkio ir prekybos bei ekonominio bendradarbiavimo forumas. Maisto švaistymo prevencijai skirtame politiniame forume, kurį Žemės ūkio ministerija rengia kartu su Europos Komisija, dalyvaus sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, kiti aukšti žemės ūkio pareigūnai bei tolimųjų strateginių šalių partneriai. Na, o tai, kad Lietuva gavo šią išties neeilinę galimybę surengti forumą „16+1“, į kurį atvyks ir  Kinijos žemės ūkio ministras Han Changfu, yra didelis mūsų darbo įvertinimas. Teko įdėti nemažai pastangų, derybos su aukščiausiais Kinijos pareigūnais ir kitų penkiolikos šalių atstovais vyko ilgai, tačiau šiandien galime džiaugtis, kad mūsų pastangos pasiteisino – mes pirmieji Lietuvoje surengsime tokio masto renginį“, – teigia žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Tradiciškai parodą aplanko gausus būrys delegacijų iš užsienio. Ypač gausi žada būti Kinijos verslininkų delegacija – kinai siekia susipažinti su Lietuvos maisto pramonės galimybėmis bei stiprinti abiejų šalių prekybos ir investicijų politikos ryšius. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tokį Kinijos delegacijos suinteresuotumą, surengs ir verslo forumą, kad Lietuvos gamintojai galėtų tiesiogiai pabendrauti su kolegomis kinais.

Pagrindinės parodos, vyksiančios jau 22-ąjį kartą, temos išlieka, tai: kokybiškas ir saugus maistas, žemės ūkio ir maisto pramonės įranga ir technologijos, žemės ūkio verslo galimybės, veislinė gyvulininkystė, pažintinis turizmas, žemės ūkio technika, mokslo ir mokymo pasiekimai žemės ir maisto ūkio srityje.

Visi parodos dalyviai turės galimybę dalyvauti geriausio parodos eksponato „AgroBalt 2018“ konkurse, o gauti apdovanojimai suteiks galimybę ženklinti apdovanotus gaminius „AgroBalt“ ženklu.

Parodoje ketinama ne tik įrengti 1500 kv. m Lietuvos veislinės gyvulininkystės ekspoziciją, kur numatyta parodos lankytojams pristatyti veislininkystės laimėjimus, veislinius gyvulius, organizuoti įspūdingus žirgų pasirodymus. Veislinių gyvulių eksponavimas ir jų parodomoji programa – tai galimybė užmegzti naujus kontaktus ir plėsti eksporto rinkas patiems parodos dalyviams. Siekiama pakeisti požiūrį į pačius gyvulių augintojus, o jaunajai mieste augančiai kartai – pamatyti mūsų šalyje auginamus gyvulius, sužinoti apie gaminamus produktus.

Lankytojai parodos salėse galės susipažinti su naujausiais ekologiškais, tautinio paveldo ir kitokiais išskirtiniais produktais ir jų paragauti. Bus galimybė įsigyti pačių įvairiausių sodinukų, sėklų, bičių produktų ir pan. Numatoma pristatyti  tradicinius amatus, šalies kulinarinį paveldą, kaimo turizmo privalumus. Bus organizuoti ūkininkų turgeliai, visuomeninio maitinimo įstaigos suteiks galimybę pasmaguriauti įvairiais patiekalais, nuolat vyks įvairūs renginiai, loterijos ir atrakcijos vaikams. Numatomi ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo renginiai.