„AgroBalt 2018“ lankytojai išrinko gražiausius parodos gyvūnus

Data

2018 05 26

Įvertinimas
3
20180526_130518.jpg


Parodoje „AgroBalt 2018“ įrengta 1500 kv. m Lietuvos veislinės gyvulininkystės ekspozicija, kurioje pristatomi veislininkystės laimėjimai, demonstruojami veisliniai gyvuliai, kiekvieną parodos dieną sulaukia būrio smalsuolių. Vienus į šią ekspoziciją vilioja įspūdingi žirgų pasirodymai, kitus – galimybė savo akimis išvysti veislinių, nykstančių ūkinių gyvūnų.

Šiemet pirmą kartą parodos lankytojai rinko 5 gražiausius parodos gyvūnus, kurie paskutiniąją dieną buvo apdovanoti parodos „AgroBalt 2018“ aukso medaliais. Tai padaryti buvo nelengva, juk rinkimuose dalyvavo net 94 veisliniai ūkiniai gyvūnai. 94 garduose pristatomi daugiau nei 30 skirtingų gyvulių veislių rūšių veisliniai gyvūnai. Gražiausiu tarp arklių ir ponių tapo Vytauto Ališkevičiaus Lietuvos sunkiųjų eržilas, vardu Baikeris. Parodos lankytojai nusprendė, kad gražiausias galvijų (pieninių, mėsinių ir nykstančių veislių) tarpe yra UAB Dotnuvos eksperimentinio ūkio holšteinų veislės karvė. Avių ir ožkų grupėje gražiausiuoju tapo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Lietuvos vietinių veislės ožys. Tarp paukščių aukso medaliu pasipuošė Karolio Krumsko mandarininės antys. O paskutinįjį, tačiau ne menkesnį aukso medalį visų kitų rūšių gyvūnų tarpe gavo Aloyzo Mitrikevičiaus Belgijos milžinų veislės triušis.

Parodoje dalyvauja ir narių veisiamus gyvūnus pristato per 20 gyvulių veislininkyste užsiimančių draugijų ir asociacijų, institucijų. Tai ir trys pieninių galvijų augintojų asociacijos, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija, net aštuonios Lietuvos žirgų augintojų asociacijos, Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija, taip pat avių, ožkų, triušių ir kitų gyvūnų rūšių.

Žemės ūkio ministerijos informacija