500 dienų iki pasaulinės parodos EXPO 2015

Data

2013 12 20

Įvertinimas
0

Gruodžio 20 d. Žemės ūkio ministerijoje vyko Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių ir asociacijų susitikimas „500 dienų iki EXPO 2015“, kuriam pirmininkavo viceministras Mindaugas Kuklierius, dalyvavo Aplinkos ministerijos vyr. patarėjas, pasaulinės parodos EXPO 2015 komisaras Romas Jankauskas, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos, Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos, maisto perdirbimo įmonių UAB „Lietuviškas midus“, AB „Klaipėdos pienas“, AB „Pieno žvaigždės, UAB „Biovela“, AB „Rokiškio sūris“, ŽŪB „Nematekas“, UAB „Rūta“ UAB „Gerovės konservų fabrikas“ atstovai. Susitikime diskutuota dėl Lietuvos prisistatymo pasaulinėje parodoje koncepcijos.  

Viceministras M. Kuklierius, sveikindamasis su susitikimo dalyviais, priminė, kad pasaulinė EXPO 2015 paroda įvyks 2015 m. gegužės 1–spalio 31 d. Milane, Italijoje, o jos pagrindinė tema „Pamaitinti planetą. Gyvybės energija“. Lietuva parodoje dalyvaus tarp 139 jau užsiregistravusių valstybių. Tikimasi, kad per šešis mėnesius ją aplankys apie 30 milijonų žmonių. Pasaulinės EXPO parodos vyksta kas penkeri metai, tarp dviejų pasaulinių surengiama viena tarptautinė EXPO paroda. „Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Lietuvos pristatymą pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ pavesta organizuoti Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms, – paaiškino M. Kuklierius. – Žemės ūkio ministerija pirmą kartą dalyvaus pasaulinės parodos organizavime“.

Pasak viceministro, parodos tema – planetos mityba, gyvenimo energija yra labai aktuali Lietuvai, jos žemės ūkiui ir maisto pramonei. ,,Dalyvauti tokio lygio parodoje mums didelis iššūkis ir didelės galimybės, – sakė M. Kuklierius. – Pademonstruodami visa, ką turime geriausio, galėtume pasirodyti ne prasčiau nei pirmininkaudami ES Tarybai”.

Paroda bus siejama ne tik su maistu, bet su mityba apskritai. Parodos potemės: mokslas – technologijos – saugi mityba; modernus žemės ūkis ir išsaugota bioįvairovė; inovacijos apsirūpinimo maistu grandinėje; dietinis švietimas; mityba ir geresnė gyvensena; maistas ir kultūra; vystomasis bendradarbiavimas.

Susitikime diskutuota, kaip tinkamiausiai atstovauti Lietuvos žemės ir maisto ūkio sektoriui, kaip atskiros įmonės ir asociacijos galėtų integruotis į vientisą visos šalies vaizdą

Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių ir asociacijų atstovai akcentavo, kad  Lietuva parodoje EXPO 2015 galėtų pasirodyti kaip gilių tradicijų ir pažangių technologijų šalis. Konkrečius pasiūlymus dėl Lietuvos dalyvavimo parodoje koncepcijos susitarta pateikti iki vasario 1 d.

Žemės ūkio ministerijos informacija 

Lietuva  EXPO 2015 Milane: iššūkiai ir galimybės

 

Nuotraukų galerija