2011-ieji – pieno kokybės metai

Data

2011 12 22

Įvertinimas
0

Šie metai buvo paskelbti pieno kokybės metais. Tai padaryta siekiant sukurti veiksmingą ir ilgalaikę pieno kokybės kontrolės sistemą, kuri vienodais įpareigojimais ir atsakomybe apjungtų visus šio sektoriaus dalyvius (pieno gamintojus, supirkėjus ir perdirbėjus).

 

Pieno supirkimo taisyklėse nustatyta nemažai rodiklių, kurie apsprendžia pieno kokybę. Tai bendra bakterinė tarša, somatinių ląstelių kiekis, cheminių medžiagų nebuvimas ir kt. Visi šie rodikliai tarpusavyje susiję. Vienam jų pakitus, pieno sudėties pasikeitimo priežastį galima išaiškinti, analizuojant kitus rodiklius. Pavyzdžiui, padidėjus somatinių ląstelių kiekiui, piene galima aptikti inhibitorinių medžiagų, kas rodo, kad sveikų karvių pienas sumaišytas su sergančių. Kiekvieno rodiklio nuokrypiai įtakoja pieno kokybę.

 

Šiemet buvo plačiai nagrinėjama ir su kitomis atsakingomis institucijomis, pieno gamintojų ir perdirbėjų asociacijomis aptariama lietuviško pieno kokybė, jos gerinimo tendencijos, pieno saugos rodiklių dinamika. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo netikėtus, tikslinius patikrinimus „Prie įmonės vartų“, kurių metu buvo tikrinama atvežamo į perdirbimo įmones pieno kokybė.

 

„Pieno kokybė mūsų šalyje gera, nors rezervų tobulėti dar yra. Pavyzdžiui, šiais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdoma sustiprinta kontrolė leido sumažinti somatinių ląstelių skaičiaus vidurkio rodiklį piene. (2010 m. somatinių ląstelių sk. vidurkis – 238 tūkst./ml, o 2011 m. – 203 tūkst./ml). Pieno kokybės patikrinimai leido nustatyti problematiškiausias sektoriaus vietas ir numatyti ateinančių metų prioritetus“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.

 

Pasak D. Kliučinsko, norint mūsų šalyje turėti aukščiausios kokybės pieną, reikia stiprinti superkamo pieno ir jo mėginių atitikties kontrolę, užkirsti kelią pieno mėginių ir pieno žaliavos falsifikavimui. „Pieno supirkėjai privalo jausti atsakomybę ir sąžiningai imti mėginius iš kiekvienos superkamo pieno talpos, juos užkonservuoti ir perduoti pieno mėginių tyrimo laboratorijai. Nustačius pieno mėginių falsifikavimo atvejus, svarstome griežtinti nuobaudas ir sankcijas (pvz. sustabdyti pieno supirkėjo kvalifikacijos pažymėjimo galiojimą iki 6 mėn.)“, – kalbėjo D. Kliučinskas.

 

Specialisto teigimu, norint užtikrinti gyvulių bandų sveikatingumo priežiūrą ir veiksmingą gydymą, reikia skatinti ūkininkų ir privačių veterinarijos gydytojų bendradarbiavimą. Ūkiuose kilus įtarimų dėl karvių sveikatingumo, būtina atlikti visos bandos tyrimus dėl mastito ir kitų ligų, nustatyti kiekvienos sergančios karvės ligos sukėlėjus ir jų jautrumą antibiotikams. D. Kliučinsko nuomone, veterinarijos gydytojai turi gydyti ir teikti rekomendacijas ūkininkams dėl kiekvieno sergančio gyvulio, stebėti gydymo efektyvumą. Būtina užtikrinti, kad ūkininkai gyvulių gydymui naudotų tik veterinarijos gydytojų paskirtus, šalyje registruotus veterinarinius preparatus.

 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba planuoja 2012 metais ir toliau vykdyti priemones, skirtas žaliavinio pieno kokybei gerinti.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija