Viduklė

Susivieniję mes galime tikrai daugiau, nei atskirai

 

Žemės ūkio kooperatyvas „Viduklė" įkurtas 2011 m. liepos mėnesį. Nuo 6 steigėjų-narių kooperatyvas per beveik 9 veiklos metus išaugo iki 24 narių ir dar yra pateikti du prašymai stoti į kooperatyvą. Kooperatyvo narių ūkių dydžiai svyruoja nuo 70 ha iki 750 ha, o vidurkis – apie 400 ha.

2019 m. kooperatyvo apyvarta siekė 27,5 mln. Eur.

Kooperatyvo įkūrimo idėja kilo keliems ūkininkams, kurie po ypač sunkių metų nesugebėjo įvykdyti sutarčių įsipareigojimo, o administravimui ir prižiūrėjimui reikėjo skirti daug laiko. Taip gimė pirminės kooperatyvo užuomazgos, kurios šią dieną jungia 8900 ha kooperatyvo dirbamos žemės ploto Kelmės, Tauragės, Jurbarko, ir Raseinių rajonuose.

 

Pagrindinė kooperatyvo veikla – grūdų, sėklų, trašų ir pesticidų pirkimas ir pardavimas. Pagamintos žaliavos – grūdų kooperatyvas neeksportuoja. Dėl susiklosčiusios itin konkurencingos šalies rinkos situacijos, kooperatyvas priėmęs strategiją tiekti grūdus tarpininkams Klaipėdoje. Tačiau kooperatyvas stengiasi bendradarbiauti ir palaikyti gerus ryšius su eksportuotojais, kurie dalijasi informacija apie pasaulinės rinkos tendencijas, grūdų kokybės poreikį bei veisles, kurių kokybė atitinka rinkos poreikius. Be to, kooperatyvas turi įsigijęs barstytuvą ir melioracinių sistemų plovimo įrangą, kurių nuomos paslaugas teikia ne tik savo nariams.    

 

Kooperatyvo vadovas Erikas Butnoris įsitikinęs, jog pagrindinė kooperatyvo nauda ūkininkui – bendraminčių ratas, kuriame kiekvienas yra atviras, kiekvienas dalijasi savo patirtimi ir žiniomis, todėl kitiems tai padeda išvengti klaidų ir padidinti ūkio efektyvumą. Draugiškų santykių palaikymas ir dalijimasis žiniomis kuria didesnę vertę nei tik ekonominė nauda.

Be to, kooperatyvas siekia visiško skaidrumo ir atvirumo, o tai leidžia nariams pasitikėti kooperatyvo darbu ir skirti laiko savo ūkio modernizacijai, procesų optimizavimui. Kooperatyvo nariai tarpusavyje dalijasi technika, padeda vienas kitam sugedus technikai ar kitaip prisideda prie ūkinių darbų.

 

Kooperatyvo bendrystės ir narių tarpusavio ryšių stiprinimui yra skiriamas didelis dėmesys: kiekvienais metais kooperatyvo nariai išvyksta į kelionę (šiais metais – kelionė į Dominiką), visi kartu švenčia Kalėdas ir kooperatyvo gimtadienį liepos mėnesį.

Žemės ūkio kooperatyvas „Viduklė“ gali pasidžiaugti, jog kelis metus buvo pripažintas kaip pelningai ir greitai augantis verslas ir nominuotas Kauno apskrities nominacijai „Gazelė“. Tuo tarpu kooperatyvo vadovas Erikas Butnoris buvo nominuotas jaunuoju metų CEO (liet. Generalinis direktorius).

 

El. paštas: erikas@zukvidukle.lt

Tel. +370 646 14249

Direktorius Erikas Butnoris

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-26