ŽŪKB „Pieno gėlė“  istorija

ŽŪKB „Pieno gėlė“ įregistruota 2001-03-26. Pradžioje buvo įsteigti du pieno surinkimo punktai – Virkšuose ir Žlibinuose. Tuomet kooperatyvas turėjo 15 narių. Vėliau buvo atidaryti dar du pieno  punktai – Stalgėnuose ir Daugėduose. Kooperatyvui augant teko susidurti su žmonių nepatiklumu ir baimėmis stoti į kooperatyvą. Sulaukta nepalankaus pieno perdirbėjų požiūrio į kooperatyvo veiklą. Nors pieno perdirbėjų kooperatyvo vadovai buvo įtikinėjami, kad kooperatyvas neišgyvens ir bus priverstas veiklą nutraukti, kooperatyvas sparčiai didėjo ir netrukus pieno surinkimo punktai atsidarė ne tik Plungės rajone, bet ir Rietavo bei Šilalės rajonuose. Šiuo metu kooperatyve veikia 17  pieno punktų, taip pat kooperatyvas superka pieną iš 114 stambių ūkininkų, kurie turi savo šaldytuvus.  Kooperatyvas šiuo metu  yra suvienijęs 430 ūkininkų, kurie turi daugiau kaip 5000 karvių. Pasinaudojant ES paramos lėšomis investuojama į logistiką įsigyjant naujus, modernius pienovežius, bei priekabas taip užsitikrinant mobilumą ir platesnes pieno pardavimo rinkas.

2022 m. kooperatyvo apyvarta siekė 14,3 mln. Eur.

Be pieno supirkimo iš ūkininkų, kooperatyvas užsiima ūkiui reikalingų prekių pardavimu (prekiauja kombinuotaisiais pašarais, prekėmis, skirtomis gyvulininkystės reikmėms, rulonavimo plėvele, tinkleliu), teikia buhalterinės apskaitos ūkininkams tvarkymo paslaugą.

ŽŪKB „Pieno gėlė“ aktyviai dalyvauja įvairiuose susirinkimuose, kur ginami ūkininkų interesai. Teko kooperatyvo atstovams ne kartą dalyvauti ir Briuselyje vykusiose protesto akcijose dėl geresnių paramos sąlygų Lietuvos ūkininkams.

Kooperatyvo misija – suburti kuo daugiau ūkių, dirbančių pienininkystės sektoriuje. Susibūrę į kooperatyvą tampame stipresni rinkoje. Kooperatyvo tikslas – narių ekonominių, ūkinių ir socialinių poreikių tenkinimas aprūpinant gamybos priemonėmis, teikiant paslaugas, realizuojant produkciją, atstovaujant ir ginant narių interesus įvairiose institucijose.

Pagrindinės gamybinės, ūkinės ir komercinės veiklos sritys:

1. Surinkti ir parduoti pieną.

2. Padėti kooperatyvo nariams apsirūpinti gyvuliais, įranga, žaliavomis.

3. Koordinuoti kooperatyvo narių veiklą sprendžiant gamybos, komercijos klausimus, tarpininkauti užmezgant kontaktus su verslo partneriais.

4. Analizuoti paslaugų (prekių) paklausą ir pasiūlą vidaus ir užsienio rinkoje, teikti atitinkamą informaciją savo nariams.

5. Organizuoti savo narių ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, mokymąsi ir stažuotes.

Kooperatyvo nariai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla – pienininkyste ir atitinkantys kooperatyvo tikslus. Pastaruoju metu kooperatyvo narių skaičius linkęs mažėti ir tai yra normalu. Smulkūs ūkiai pasitraukia iš aktyvaus ūkininkavimo vietą užleisdami stambesniems, labiau modernizuotiems ūkiams. Ši tendencija pastebima visame pasaulyje.

Verta pažymėti, jog 2018 metais ŽŪKB „Pieno gėlė“ buvo iniciatorė įkuriant pirmąją Lietuvoje pieno gamintojų organizaciją UAB „Pieno partneriai“, kuri suvienijo tris tikrus žemės ūkio kooperatyvus bei 8 ūkininkus siekdama padidinti derybines galias, optimizuoti pieno pardavimo procesus. Šiuo metu ši pieno gamintojų organizacija kasdien parduoda po 120 tonų pieno per dieną. Daugiau kaip 37 procentai pieno yra eksportuojama. Pastaruoju metu itin intensyviai yra nagrinėjamas pieno perdirbimo galimybės, pasitelkiant verslo partnerius, siekiant užsitikrinti vertikalią integraciją, nuo pieno gamybos iki galutinio produkto pagaminimo.

http://www.pienogele.lt/

El. paštas: [email protected]

Tel. +370 620 13508

Direktorius Rolandas Jurkus

Atnaujinimo data: 2023-12-12