EKO tikslas

„Reikalingas kiekis, reikalinga kokybė, reikalingu metu – už tinkamą kainą“

 

Žemės ūkio kooperatyvas „EKO tikslas“ veikia jau daugiau nei 13 metų. Ekologiškai ūkininkaujantys ūkininkai ėmėsi iniciatyvos ir 2006 m. įkūrė ekologiško pieno kooperatyvą, kuris šiuo momentu vienija 67 narius. Kooperatyvo nariai yra nuo 10 iki 120 karvių auginantys ūkininkai, kurie ūkiuose ūkininkaudami vadovaujasi ekologiniais principais, o tai, anot kooperatyvo direktoriaus Mindaugo, atsispindi per kitokį kooperatyvo narių gyvenimo būdą, paremtą šiluma, supratimu, atsakomybe ir noru susitarti.

Šiuo metu kooperatyvas superka ekologišką pieną iš 10 rajonų: Rokiškio, Kupiškio, Utenos, Anykščių, Molėtų, Ukmergės, Biržų, Jonavos, Ignalinos ir Švenčionių. Bendras pagaminamo sertifikuoto ekologiško pieno kiekis per dieną – 20 t. Kooperatyvas didžiuojasi, jog šiuo metu jis Lietuvoje moka aukščiausią pieno supirkimo kainą.

Kooperatyvo narių bendras sertifikuotas ekologinės gamybos dirbamos žemės plotas yra apie 5000 ha, o ekologiškai auginamų karvių yra apie 1600 vnt. Kooperatyvas didžiąją dalį ekologiško pieno eksportuoja į Lenkiją, šiek tiek į Latviją. 2019 m. kooperatyvo apyvarta siekė 3 mln. eurų.

„EKO tikslas“ vizija – stiprus, subrendęs, technologiškai atsinaujinęs ir nuolat besiplečiantis ūkininkų kooperatyvas, užsiimantis ekologiško pieno supirkimu ir pardavimu.

 

Kooperatyvas taip pat daug dėmesio skiria narių bendruomeniškumo skatinimui. Kiekvienais metais kooperatyvas organizuoja dvi šventes. Pirmoji – vasaros šventė, kurios metu skirtingose ūkininkų-narių sodybose susirenka visi nariai artimiau susipažinti, pailsėti ir net susirungti įvairiose sporto rungtyse. Kooperatyvo nariai taip pat nepraleidžia progos paminėti ir gruodžio mėnesį vykstančio kooperatyvo gimtadienio, kuris švenčiamas įvairiais būdais. Šiais metais visi kooperatyvo nariai išvyksta į pažintinę kelionę į Saremos salą bei Taliną. Mindaugas įsitikinęs, jog kooperatyvo mikroklimato gerinimas ir ryšių tarp narių stiprinimas yra neatsiejamas kooperatyvo sėkmės ir gerų rezultatų garantas.

 

Nuo 2015 m. „Gazelės“ nominacijoje kooperatyvas „EKO tikslas“ kiekvienais metais yra pripažįstamas viena sėkmingiausiai dirbančių ir sparčiausiai augančių Lietuvos bendrovių.

Nuo 2011 m. Credit INFO kiekvienais metais kooperatyvą „EKO tikslas“ nominuoja  sertifikatu „Stipriausi Lietuvoje“.

Nuo 2017 m. kooperatyvas nominuotas sertifikatui „Stipriausi Lietuvoje lyderiai“. Tai patvirtina, kad įmonė yra patikima ir labai tikėtina, kad ateityje įvykdys savo finansinius įsipareigojimus. Šis įvertinimas atspindi gerą įmonės ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą. Sertifikuojant įmones sertifikatu „Stipriausi Lietuvoje lyderiai“ papildomai vertinama 5 metų kredito istorija. Šis sertifikatas įrodo, kad kooperatyvas penkerius metus iš eilės sugebėjo išlaikyti tinkamą finansinę discipliną ir yra patikimas verslo partneris.

 

Be to, narių mokymai ir švietimas yra taip pat viena iš kooperatyvo veiklų. Kooperatyvas kasmet organizuoja mokymus apie veislininkystę, dirvožemio dirbimą, sėjomainą, karvių mitybą ir pan. Semiasi gerosios užsienio šalių patirties ir samdo konsultantus, kurie atvyksta iš Šveicarijos, Švedijos ir Norvegijos ir dalijasi veiklos efektyvinimo patarimais.

Be visos jau išvardytos naudos, kurią gauna kooperatyvo nariai, ekonominis aspektas taip pat yra labai svarbus. Kooperatyvas savo narius aprūpina pieno ūkiui reikalingomis priemonėmis daug mažesne kaina nei rinkos. Be to, ūkininkui nereikia rūpintis atvežimu ir kitais logistiniais klausimais, nes priemonės pristatomos ten, kur reikia pačiam ūkininkui. O ką jau kalbėti apie pieno supirkėjų paiešką, derybas dėl kainos ir pan., kur šį darbą atlieka kooperatyvo administracija. Per narių ataskaitinį susirinkimą nariai patys sprendžia dėl galimybės gauti dividendus nuo turimo pajaus dydžio bei išmokas nuo vykdytos apyvartos. Visa tai atspindi finansinę naudą, kurią išskirtinai gauna kooperatyvo narys.

 

https://www.ekotikslas.lt/

El. paštas: ekotikslas@gmail.com          

Tel. +370 68 785 505

Direktorius Mindaugas Petkevičius

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-26