Žemės ūkio ministro vadovaujama delegacija lankėsi Lenkijoje

Data

2013 04 10

Įvertinimas
0

                   

Žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos vadovaujama delegacija balandžio 8 - 9 dienomis lankėsi Lenkijoje.

Delegacija susipažino su šalia Lomžos įsukūrusiu Piatnicos pieno produktų kooperatyvu, kuris vienija 2500 pieno gamintojų. Visi pieno gamintojai yra kooperatyvo nariai ir dalyvauja įmonės valdyme. Įmonės pienovežiai surenka tiesiogiai pieną iš kooperatyvo narių, kurių ūkiai išsidėstę 30 - 40 km spinduliu. Taip be tarpininkų per metus superkama 302 mln. litrų pieno, pieno gamintojams mokant didžiausią kainą šalyje - 1,27 Lt už litrą. Kooperatyve visi pieno perdirbimo procesai automatizuoti, veikia moderni kompiuterinė įranga, robotai, vykdoma produkcijos kokybės kontrolė kiekviename nustatytame etape. Pagrindiniai gaminiai – tai grūdėta varškė su įvairiais vaisiniais ir prieskoninių žolelių priedais, tepamieji varškės sūreliai, grietinė, kefyras, varškė, pieno desertai. Lenkijos rinkai tiekiama 99 proc. kooperatyvo produkcijos ir tik labai nedidelė dalis eksportuojama.

Vizito metu Lietuvos delegacija lankėsi ir šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje „Eko-Stok“, kurios technologinės galimybės – per parą sunaikinama  100 tonų pirmosios ir trečiosios kategorijos atliekų.

Antrąją vizito dieną prof. V. Juknos vadovaujama delegacija susitiko su Punsko vaivadijos lietuviais ūkininkais. Buvo aptartos ūkininkavimo Lenkijoje galimybės, žemės pardavimo ir nuomos klausimai, jaunųjų ūkininkų perspektyvos, bendradarbiavimo klausimai. Lenkijos ūkininkai pasakojo, kad aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos vietos veiklos grupėmis ir pasiūlė, kad ateityje abiejų šalių Žemės ūkio rūmai galėtų aktyviai bendradarbiauti ir vykdyti bendrus projektus. Ministras prof. V. Jukna pristatė susirinkusiems Lietuvių bendruomenės atstovams Vyriausybės programos prioritetus ir akcentavo, kad vienas iš svarbiausių jos tikslų žemės ūkio srityje yra stabilizuoti ir padėti iš sąstingio išvesti šalies gyvulininkystės sektorių. Vizito pabaigoje ūkininkų atstovai juokaudami klausė ministro, ką daryti, kad darbštūs ir jauni Lenkijos ūkininkai lietuviai susipažintų su gražiomis Lietuvos merginomis ir kurtų šeimos ūkius. Atsakydamas į tai ministras pakvietė juos studijuoti Lietuvos universitetuose.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija