Švedijos ambasadorė į Žemės ūkio ministeriją atmynė dviračiu

Data

2014 09 03

Įvertinimas
0

 „Lietuva – tai nuostabi šalis, man tai pati geriausia patirtis,“ – kalbėjo Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, susitikusi su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Ambasadorė taip pat žadėjo paremti Lietuvą, kuri susidūrė su Rusijos embargu tarptautiniu mastu.

Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthström-Ruin su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene susitiko pirmą kartą. Susitikimo metu daugiausia buvo kalbama apie Rusijos įvestas sankcijas ir apie afrikinį kiaulių marą. „Situacija nėra lengva, turime ieškoti sprendimų, kaip padėti žemdirbiams, kuriems reikia parduoti šiandien pagamintą pieną, taip pat turime pagelbėti ir tiems ūkininkams, kurie augina kiaules. Kiaulininkystė Lietuvoje turi gilias tradicijas, ji tiesiog įaugusi į kraują, tad afrikinio kiaulių maro padariniai mums yra ypač skaudūs“, – Lietuvos situaciją apibūdino žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  Ambasadorė savo ruožtu  patikino, kad Švedija solidarizuosis su visa Europos Sąjunga ir palaikys ne tik Lietuvą, bet ir kitas šalis, kovojančias su Rusijos paskelbtu embargu. Ji aktyviai domėjosi afrikinio kiaulių maro padariniais Lietuvoje ir klausė žemės ūkio ministrės apie jos darbo prioritetus ir siekius. „Turime spręsti daugybę einamųjų klausimų, tad strategijoms laiko pritrūksta. Yra milžiniškas krūvis, kurį turiu atlaikyti ne tik aš, bet ir visi ministerijos darbuotojai. Tikimės, kad žiemą, kai žemės ūkyje bus mažiau darbų, ramiau bus ir pas mus, ministerijoje“, – juokavo žemės ūkio ministrė ir paklausė ambasadorės apie jos patirtį Lietuvoje. „Man teko dirbti daugybėje šalių, tačiau manau, kad artimiausia šalis Švedijai yra Lietuva. Abiejų šalių tradicijos, mentalitetas ir požiūris į darbą yra labai panašus, todėl, manau, kad galime ir turime daug ką nuveikti. Lietuva ir Švedija yra vienos artimiausių kaimynių, bet kartu jas skiria atstumas, kurį reikėtų įveikti. Jau daug padarėme, tačiau galima padaryti dar daugiau“, – pabrėžė Švedijos ambasadorė. 

Lietuva ir Švedija aktyviai bendradarbiauja. Skandinavų šalies investitoriai pasitiki mūsų valstybe ir ketina toliau plėsti bendradarbiavimą. Lietuva į Švediją eksportuoja kvietrugius, grybus, žuvų filė ir kitą žuvų mėsą, galvijieną, produktus, naudojamus gyvūnų pašarui. Eksportas į Švediją sudaro 143, 6 mln. eurų.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija