Pirmininkaujanti ES Italija norėtų daugiau dėmesio skirti kaimo plėtrai

Data

2014 12 02

Įvertinimas
0

Palermo mieste vyko antroji Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių konferencija. Tai vienas iš renginių, kurį organizuoja Italija, pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai. Italijos žemės ūkio ministro M. Mauricio Martina (M. Maurizio Martina) kvietimu pasinaudojo 27 šalių atstovai iš Europos Sąjungos, šiaurės Afrikos ir Artimųjų rytų.  Susitikime taip pat dalyvavo FAO vadovas M. Chosė Graciano da Silva (M. José Graziano da Silva). Konferencijos metu daugiausia buvo kalbama apie kaimo plėtrą, jaunųjų ūkininkų užimtumą ir maisto saugą.

 „Jaunimo užimtumas kaimo vietovėse mums yra ypatingai svarbus. Lietuva turi puoselėti savo kraštą ir padėti kaimui atgimti, to nebus įmanoma padaryti, jeigu nepritrauksime jaunų žmonių. Esame numatę tam skirti lėšų ir iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos“, – sako žemės ūkio viceministras Saulius Cironka. Lietuvoje yra tik 13 proc. ūkių, kuriems vadovauja žemdirbiai, jaunesni nei 40 metų, tad tą skaičių reikėtų didinti. Konferencijos dalyviai iš kitų šalių itin susidomėjo Lietuvos laimėjimais ir mūsų šalyje taikoma praktika – daugiau dėmesio žemės ūkio specialistų rengimui.

 Konferencijos metu buvo pasirašyta deklaracija, o ją pasirašę dalyviai įsipareigojo kartu dirbti ir siekti, kad kaime būtų padidintas jaunimo užimtumas, kad būtų gaminami aukštesnės kokybės produktai bei daugiau dėmesio skiriama klimato kaitai.

Nuo 2014 metų liepos 1 d. Italija pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai.

Žemės ūkio ministerijos informacija