Lietuva ir Lenkija pareikalavo kiaulių marui didesnio dėmesio

Data

2014 09 01

Įvertinimas
0

                                  

              Šį penktadienį Briuselyje įvyksiančioje neeilinėje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje šalia svarbiausio klausimo – Rusijos embargo ES žemės ūkio produktams, pirmininkaujanti šalis Italija norėjo tik pristatymo afrikinio kiaulių maro klausimu. Įvertinusi tarybos posėdžio laiką ir trukmę bei pasitarusi su kaimyninėmis šalimis, Lietuva pareikalavo, kad šis klausimas, siekiant jam deramo dėmesio, kaip diskusinis būtų įtrauktas į spalio mėnesio tarybos darbotvarkę. „Neeilinio tarybos posėdžio akcentas bus Rusijos embargas, todėl neabejojame, kad kiaulių maro klausimas, įtrauktas į darbotvarkę kaip informacinis, nesulauktų deramo dėmesio ir rimtų diskusijų. Jį reikia perkelti į artimiausią tarybos posėdį“, – tokiam Lenkijos argumentui pritarė ir Lietuva. Tarybai  pirmininkaujanti šalis Italija su šiuo argumentu sutiko.

             Tokie neeiliniai tarybos posėdžiai, skirti vienam konkrečiam ypatingos svarbos klausimui, yra labai reti – per pastaruosius keletą metų toks posėdis rengiamas tik antrą kartą. Paskutinį kartą neeilinė taryba posėdžiavo, kai Vokietijoje įvyko bakterijų Escherichia coli sukeliamų infekcijų protrūkis. Perspėjimas vengti valgyti šviežius pomidorus, agurkus ir salotas Europos daržovių augintojams atnešė šimtus milijonus eurų nuostolių, taip pat išprovokavo diplomatinius barnius tarp Europos šalių.

              Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis yra parengusi  afrikinio kiaulių maro prevencijos ir kontrolės bei židinių likvidavimo priemonių programą ir kreipsis į Europos Komisiją dėl lėšų skyrimo šioms priemonėms įgyvendinti. Paramos bus prašoma trims pagrindinėms priemonių grupėms – maro prevencijai ir kontrolei, židinių likvidavimui ir paramai smulkiesiems kiaulių augintojams.  

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija