Kiaulių augintojai gaivina tvoros su Baltarusija idėją

Data

2014 08 13

Įvertinimas
0

Šiandien žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais. Pagrindinė susitikimo tema – afrikinio kiaulių maro pažabojimas. Žemės ūkio ministerija bendradarbiauja su kolegomis iš Baltijos šalių ir Lenkijos, kad šio viruso plitimas būtų sustabdytas.

Aptartas afrikinio kiaulių maro klausimas bei priemonės, kurios turėtų padėti užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui. Kiaulių augintojų asociacija gaivina tvoros  prie sienos su Baltarusija idėją. Anot jos, ši investicija padėtų užkirsti kelią šernų migracijai ir sumažintų ūkininkų patiriamus nuostolius.

„Kiaulininkystė – tai viena iš tų šakų, kuri nuolat augo ir vystėsi, dabar stebime lėtėjimą, tačiau tikiuosi, kad mūsų parengtos priemonės padės įveikti marą, o žemdirbiai bei kiaulių augintojai galės grįžti prie šio lietuviams įprasto verslo,“ – kalbėjo žemės ūkio ministrė.

Kovojant su kiaulių maru svarbu mažinti šernų populiaciją. Toks sprendimas yra priimtas ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Vis dėlto Kiaulių augintojų asociacijos atstovai tikisi aktyvesnių Aplinkos apsaugos ministerijos veiksmų dėl šernų medžioklės.

Asociacijos atstovai pažymėjo, kad reikia daugiau dėmesio skirti  biologinės saugos reikalavimams ir smulkių kiaulių laikytojų kontrolei.

Žemės ūkio ministerijos informacija