Visos naujienos

IMG_0168.JPG
2018 08 20
„Tautos šimtamečiai ąžuolai“ ošė Kražiuose ir Antanave

Paskutiniajam vasaros mėnesiui įpusėjus, Kražiuose bei Antanave ypatingomis simbolinėmis dovanomis – senojo Stelmužės ąžuolo palikuonimis – buvo apdovanotos Marijampolės bei Šiaulių apskričių aktyviausios bendruomenės ir jų nariai.  

DSC_1182.JPG
2018 08 17
Geriausias rezultatas – dirbant kartu

Šiandien šalies žemdirbiai pradeda vis aiškiau suprasti, kad visi jie – ir dideli, ir maži – sėdi viename vežime, gauna tas pačias gamtos pamokas. Ir visiems vienodai rūpi šalies žemės ūkio ateitis. Penktadienį žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė, kartu su šalies Premjeru Sauliumi Skverneliu apsilankiusi Pauliukų žemės ūkio bendrovėje (Jonavos r.), ne tik apžiūrėjo visą jos daugiašakį ūkį,...

DSC_0617 - Kopija.JPG
2018 08 17
Rotušės aikštėje atgijo Renesanso epochos amatai

 „Sveikinu visus susirinkusius į  šią šventę, džiaugiuosi kad Vilniaus širdis plaka galingai, tai visuomet buvo atviras miestas ir tai yra mūsų ilgaamžės istorijos ženklas. Tegu susitinka istorija ir dabartis, tradicijos ir ateitis. Linkiu Jums gražios šventės, daug saulės ir šiek tiek lietaus“, - kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys

DSC_3829.JPG
2018 08 16
Iš trečiųjų šalių galima įvežti net 130 tūkst. t kviečių

Dėl gerokai mažesnio kviečių derliaus žymiai padidėjus grūdų supirkimo kainoms, kiaulių ir paukščių augintojai nuogąstauja dėl savo verslo perspektyvų ir suka galvas, iš kur reikės gauti pašarinių javų. Gera žinia ta, kad Lietuva dar turi neišnaudotų kvotų, kurioms taikomas nulinis muito tarifas.

network-1020332__340.jpg
2018 08 16
Jeigu ūkyje reikia papildomų darbo rankų

Šalies žemės ūkis auga, gali mokėti konkurencingus atlyginimus, tačiau regionuose jaučiamas darbo jėgos stygius. Žemdirbių nebestebina, kad kaimynų laukus jau aria ir gyvulius prižiūri iš kitų šalių atvykę darbuotojai. Žemės ūkio ministerija, gaunanti ne vieną klausimą apie tai, kaip ūkyje galima įdarbinti darbuotojus iš užsienio šalių, parengė visiems naudingos informacijos atmintinę.

BOZENOS.JPG
2018 08 16
Stelmužės klonai – Telšių apskrities bendruomenėms

Šiemet visą vasarą mažosiose Lietuvos kultūros sostinėse teikiami Šimtmečio ąžuolų apdovanojimai neaplenkė ir Tverų, čia buvo apdovanotos Telšių apskrities aktyviausios bendruomenės ir jų žmonės.

school_kit_image2.png
2018 08 14
Nauji mokslo metai – naujos žinios moksleiviams

Naujuosius mokslo metus Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru pasitinka moksleiviams pasiūlydami naują pažintinę žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“, kuri yra Europos Komisijos iniciatyvos „Farmed in the EU“ dalis. Jos tikslas - plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos...

DSC_1141.JPG
2018 08 13
Ar eksportuosime lietuvišką medų į Japoniją?

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiko su kadenciją baigiančiu Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda, su kuriuo aptarė  žemės ūkio sektoriaus aktualijas, jautienos eksporto plėtrą, taip pat užsiminė ir apie lietuviško medaus eksporto galimybes į Japoniją.

DSC_2258.JPG
2018 08 09
ES parama – žemės ūkio produktų perdirbėjams

Žemės ūkio produktų perdirbėjai aktyviai domisi galimybėmis išplėsti savo veiklą naudodamiesi Europos Sąjungos lėšomis. Tai įrodė pasibaigęs Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ paraiškų priėmimas, kurio metu pateiktos 29 paraiškos 8 mln. eurų paramai gauti.  

DSC_1070.JPG
2018 08 09
Žemės ūkio ministerija skiria lėšų kovai su kiaulių maru

Afrikiniam kiaulių marui (AKM) Lietuvoje įgaunant pagreitį, Žemės ūkio ministerija pristatė kovos su šia liga planą – ekonomiškai naudingus pasiūlymus biosaugai kiaulių ūkiuose stiprinti arba kitų rūšių gyvūnams įsigyti.    

laivas vakarejant.jpg
2018 08 08
Lietuvos žvejai ir toliau žvejos Maroke

Lietuvos žvejai sulaukė itin svarbios žinios iš Maroko – kitais metais jie vėl galės vykdyti žvejybą Maroko išskirtinėje ekonominėje zonoje. Dėl to galutinai sutarta liepos pabaigoje, pasirašius Europos Sąjungos – Maroko Karalystės susitarimą.  

clock-77497_1280.jpg
2018 08 08
Liūčių skandintiems ūkininkams – kompensacijos

Šalies žemdirbiai, kuriems ilgalaikiai lietūs pernai pridarė didelės žalos, netrukus sulauks kompensacijų. Net 75 proc. ES paramos lėšų bus išmokėta jau rugpjūčio 10 d., likusi suma –  iki rugpjūčio 17 d.        

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 41 Pirmyn