Žemės ūkis gali būti ledlaužis šalių santykiuose

Data

2019 05 17

Įvertinimas
2
1.jpg

Penktadienį žemės ūkio ministras Giedrius Surplys kartu su Centrinės ir Rytų Europos šalių bei Kinijos žemės ūkio ministrais 17+1 susitikime ir žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forume Hangzhou mieste (Kinija) diskutavo apie skaitmeninį žemės ūkį, kuris galėtų tapti kaimo atgaivinimo varikliu, bei Europos ir Kinijos bendradarbiavimo galimybes.

17+1 susitikime ministrai akcentavo modernių technologijų diegimą žemės ūkyje, infrastruktūros stiprinimą kaimo vietovėse, el. prekybos galimybių išnaudojimą, siekiant ne tik našesnės žemės ūkio produkcijos, bet ir palankių sąlygų pajamų augimui ūkininkaujantiems, taip pat kovai su klimato kaita. 

 

Kinijos atstovai pabrėžė 17+1 šalių produkcijos kokybę. Anot žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio, lietuviški pieno, mėsos, grūdų gaminiai, medus ir kiti produktai išsiskiria savo kokybe, o ši konferencija ir verslo forumas atskleis daug naujų galimybių Lietuvos žemės ūkiui, moksliniams tyrimams ir plėtrai bei verslui.

„Pasaulio ekonomikoje, kur du žmonės vykdo veiklą tūkstančių kilometrų atstumu vienas nuo kito, nematydami vienas kito, pasitikėjimas yra labai svarbus. Mus sieja panašūs tikslai: aukšta kokybė, tvarumas, naujovės, skaidrumas, saugumas. Žemės ūkis turi būti ledlaužis Kinijos ir Centrinės – Rytų Europos arba Kinijos ir ES santykiuose, nes maisto kultūra, kaip ir apsilankymas vienas kito namuose, visada yra pasitikėjimo kūrimas“, – forumo atidaryme kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys.

Lietuva, anot žemės ūkio ministro G. Surplio, išsiskiria savo pajėgumais inovacijose – turime stiprų plačiajuostį tinklą ir laisvo interneto prieigą net mažose kaimo vietovėse, o skaitmenizavimas yra svarbus instrumentas, siekiant ženkliai sumažinti administracinę naštą, tenkančią ūkininkams ir įstaigoms.

Savo kalboje plenarinėje sesijoje ministras pastebėjo, kad elektroninės prekybos platforma suteikia didžiules galimybes ir atveria plačius horizontus prekybai, tad Lietuva vertina Kinijos pastangas skatinti ir stiprinti šią naują prekybos formą.

„Mes turime ką pasiūlyti Kinijai ir labai laukiame platesnio Kinijos rinkos atsivėrimo platesniam lietuviškos produkcijos asortimentui. Džiaugiamės neseniai pasirašę protokolą dėl šienainio ir kviečių, laukiame leidimų jautienai, paukštienai, grūdų produktams ir medui. Dar daugiau – mes norime paskatinti siekti abipusių investicijų, pavyzdžiui, Lietuvoje laukiamos užsienio investicijos į maisto produktų gamybą“, – kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys, kartu naudodamasis proga pakvietęs 17+1 šalių ministrus dalyvauti aukšto lygio Finansinių technologijų forume Vilniuje kitų metų lapkričio 27 d.

Susitikimo metu dalyviai taip pat pasirašė deklaraciją, kurioje, siekiant minėtų tikslų, ateinantiems metams apibrėžtos bendradarbiavimo 17+1 formate gairės.

Prieš susitikimą buvo atidaryta arbatos paroda „Tea Expo“, kurioje bendrame 17+1 stende buvo eksponuojamos ir lietuviškos žolelių arbatos, natūralaus rauginimo daržovių sultys, vanduo, gintarinė arbata.