Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė: „Lietuva ir Japonija stiprins bendradarbiavimą“

Data

2016 03 07

Įvertinimas
0
jop.jpg

Lietuva suinteresuota ilgalaikiu, stabiliu prekybiniu ir ekonominiu bendradarbiavimu su Japonija, tad ypač daug dėmesio skiriama dalyvavimui parodose, kur pristatomi lietuviški gaminiai. Šią savaitę ten vyksta paroda „Foodex Japan 2016“.

Žemės ūkio ministrė, kuri kartu su delegacija šiuo metu vieši Tokijuje, ketina apsilankyti parodoje, taip pat ji jau susitiko su Japonijos žemės ūkio viceministru Kanji Kato. Susitikimo metu buvo kalbama apie leidimų jautienai eksportuoti išdavimą. „Lietuva aktyviai bendradarbiauja su Japonija, deramės dėl eksporto galimybių, praėjusių metų gegužę Lietuvoje lankėsi Japonijos inspekcijos atstovai, kurie tikrino mūsų jautienos produktus. Šiuo metu ir Lietuva, ir Japonija derina sąlygas, kad būtų išduoti leidimai jautienos eksportui. Jautiena – tai mūsų prioritetas, tačiau taip pat galėtume eksportuoti ir paukštieną“, – teigia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius susitiks su kolegomis iš Japonijos veterinarijos tarnybos ir taip pat aptars jautienos produktų eksporto galimybes.

Vienoje didžiausių tarptautinių parodų „Foodex Japan 2016“ savo gaminius pristatys ir Lietuvos įmonės. Daugiausia pristatomi pieno produktai. Tekančios saulės šalyje šie produktai yra palankiai vertinami, pavyzdžiui, lietuviškų sūrių ir varškės eksportas į Japoniją praėjusiais metais, palyginti su 2014 metais, padidėjo 3,6 karto.

Žemės ūkio ministrė taip pat lankėsi Meiji universitete. Susitikimo su Meiji universiteto prezidentu prof. Kenichi Fukumiya metu ministrė kalbėjosi apie bendradarbiavimo galimybes mokslo ir mokymo srityse. Meiji ir Aleksandro Stulginskio universitetai turi nemažai panašių programų, todėl tikimasi, kad bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms, ypatingai mokslinių tyrimų srityje.

Taip pat planuojamas susitikimas su vienos didžiausių bendrovių Japonijoje „Marubeni“ atstovais.

Praėjusiais metais žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 26,0 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 27 vietoje iš 133 šalių. Eksportuoti tik lietuviškos kilmės produktai. Importas iš Japonijos siekė 85,5 tūkst. eurų, importo struktūroje pagal šalis ji buvo 88 vietoje iš 110 šalių. Eksportas viršijo importą 304 kartus. Palyginti su 2014 metais, eksportas padidėjo 39 proc., importas sumažėjo 32 proc.

Žemės ūkio ministerijos informacija