Žemės ūkio ministrė: „Iranas – tai milžiniška rinka lietuviškiems produktams“

Data

2015 11 05

Įvertinimas
0
IMG_1350.JPG

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Irano žemės ūkio ministru Mahmudu Hodžati (Mahmoud Hojjati). Tai pirmas toks susitikimas Irano ir Lietuvos santykių istorijoje, kai į šią šalį atvyksta Lietuvos Vyriausybės nario vadovaujama delegacija. Žemės ūkio ministerija buvo pirmoji institucija iš Lietuvos, su kuria Iranas ketina stiprinti bendradarbiavimą.

Abejų šalių ministrai pasižadėjo kurti glaudesnius santykius žemės ūkio srityje, ypatingai daug dėmesio buvo skirta gyvulininkystei ir maisto saugai, ekologinei gamybai ir ūkininkavimui. „Susitikimuose kalbėjome apie eksporto galimybes, daugiausia apie jautienos ir avienos gaminius. Toks žingsnis būtų itin aktualus mūsų bendrovėms, ieškančioms naujų rinkų“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  Šiemet pasirašytas susitikimo protokolas, o kitais metais jo pagrindu ketinama pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą tarp ministerijų. Vizito metu susitiko ir dviejų valstybių Veterinarijos tarnybų atstovai. Susitikimo metu aptartos galimybės eksportuoti į Iraną mėsos (jautienos, avienos), žuvies, pieno produktus, medų ir grūdus. 

Žemės ūkio ministrės vadovaujama delegacija taip pat apsilankė tarptautinėje parodoje „IRAN PLEX 2015“. Kasmet paroda sulaukia vis daugiau dėmesio, šiemet savo produktus Teherane pristatė daugiau nei 600 dalyvių iš 24 pasaulio šalių. Jungtiniame Lietuvos stende lankytojai galėjo paragauti lietuviškų sūrių, sviesto, glaistytų sūrelių. Tarptautinėje parodoje dalyvavo penkios įmonės. „IRAN PLEX 2015“ – tai puiki galimybė pasirodyti ne tik Irano, bet ir daugelyje Vidurio Azijos šalių rinkų.

 Žemės ūkio ministrė susitiko su didžiausio privataus koncerno „Iran Petrochemical Trade“ vadovais. Koncernas bei jo dukterinės įmonės užsiima prekyba šaldyta mėsa, kviečiais, cukrumi, aliejumi, sviestu, pieno miltais, sojos produkcija, rapsais, miežiais, žemės ūkio technika. Koncerno atstovai domėjosi galimybėmis šiuos produktus eksportuoti iš Lietuvos.

Iranas – vienas svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių, pagrindinis eksportuojamas produktas – kviečiai. Praėjusiais metais eksportas į Iraną sudarė 237,7 mln. eurų palyginti su 2013 m. eksportas padidėjo 9,5 proc. Lietuva šiuo metu pagal eksportuotą kviečių kiekį užima penktą vietą Europos Sąjungoje. Per pastarąjį penkmetį kviečių eksportas šalyje padidėjo 83 proc.

 

Ministrė pakvietė kolegą iš Irano atvykti į kitąmet organizuojamą tarptautinę parodą „AgroBalt 2016“ ir gavo teigiamą atsakymą.