Žemės ūkio ministras ragina kreiptis į ūkininkus pagalbos

Data

2010 12 13

Įvertinimas
0

Vis nesiliaujant šios žiemos išbandymams ir gausiai sniego dangai daugelyje kaimiškųjų vietovių sutrikdžius susisiekimą, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ragina savivaldybes kreiptis į ūkininkus pagalbos ir jiems sudaryti palankias sąlygas bei galimybes valant kelius. „Savo turima technika ir galimybėmis šiuo sunkiu laikotarpiu ūkininkai galėtų prisidėti prie sniego valymo kaimų ir rajonų keliuose“, – teigia ministras.

 

Dėl gausios sniego dangos daugumos rajonų, o ypatingai kaimų keliai tapo sunkiai išvažiuojami. Kelininkai ar įmonės, teikiančios savivaldybėms kelių valymo paslaugas, nespėja operatyviai ir per trumpiausią laiką valyti kelių, kad būtų galima išvežti žemės ūkio produkciją, sudaryti kaimo žmonėms reikalingas susisiekimo sąlygas su rajonų centruose esančiomis gydymo įstaigomis, valstybinėmis institucijomis, moksleiviams – su mokyklomis.

 

Kai kuriuose rajonuose (Šakių, Ukmergės) tokie darbai jau sėkmingai vykdomi – čia ūkininkai, pasitelkę turimą sunkiasvorę techniką, padeda valyti kelius, išvažiavimus iš sodybų. Pūgoms siaučiant ir Europoje, daugelio šalių – Lenkijos, Suomijos – ūkininkai taip pat skuba žmonėms į pagalbą.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 274