Žemės ūkio ministras lankėsi Žemės ūkio rūmuose

Data

2018 06 07

Įvertinimas
0
zur.jpg

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys šiandien Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) susitiko su socialiniais partneriais. Temų diskusijos metu netrūko: aptarti šiuo metu itin aktualūs Europos Sąjungos (ES) bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP), eksporto, vietinių gamintojų skatinimo, vartotojų sąmoningumo renkantis vietinę produkciją kėlimo klausimai bei kitos žemės ūkiui svarbios realijos.

 Susitikimo metu taip pat buvo iškelta idėja atgaivinti šūkį „Rinkis prekę lietuvišką“, t. y. skatinti vartotojus pasirinkti vietinių gamintojų produkciją.

„Svarbu, kad ūkininkų produktai lengviau pasiektų parduotuvių lentynas, o vartotojui būtų paprasta tų produktų rasti ir nusipirkti. Juk pirkdami tokių gamintojų produkciją ne tik palaikome savo ūkininkus, skatiname šalies ekonomiką, bet ir pasirenkame šviežiausią, kokybišką produktą. Juk kuo arčiau yra užauginamas ar pagaminamas produktas, tuo greičiau šviežesnis ir sveikesnis jis pasiekia vartotoją, tuo mažiau apdirbamas saugojimui“, – kalba ministras G. Surplys.

Kalbėdamas apie eksporto plėtrą bei galimybes, žemės ūkio ministras G. Surplys pabrėžė būtinybę Lietuvos žemės ūkiui nebūti priklausomam tik nuo ES paramos.

Tai, kad Lietuvos žemės ūkio produktų eksportas auga, įrodo skaičiai. 2017 metais žemės ūkio ir maisto produktai buvo eksportuoti į 143 pasaulio valstybes. Daugiausia išvežama javų, pieno ir jo produktų, tabako gaminių, žuvų ir vėžiagyvių, mėsos ir jos subproduktų. Praėjusiais metais, palyginti su 2016 m., žemės ūkio ir maisto produktų eksportas augo 10 proc., tai sudaro penktadalį viso šalies eksporto.

Anot ministro, labai svarbu atstovaujant Lietuvai ES institucijose laikytis vieningos pozicijos.

„Kol kas nėra tikros bei vieningos žemės ūkio vizijos, krypties, todėl būtina ilgalaikė strategija, apimanti ne vienerius metus ir net ne dešimtmetį, kuri ne nugultų stalčiuje, o taptų kūnu“, – teigė jis.

Trumpai aptartas ir ŽŪR įstatymas, priimtas dar 1997 m., pasak žemės ūkio ministro, kai kurias jo nuostatas vertėtų peržiūrėti bei atnaujinti.