Žemės ūkio ministerija renka geriausią ekologinės gamybos įmonę

Data

2018 07 27

Įvertinimas
3
IMG_3911.jpg

Pastaruoju metu vis svarbesnis tampa saugus maistas ir sveika aplinka, tad šiemet Žemės ūkio ministerija renka geriausią šalies ekologinės gamybos įmonę.

Konkursas „Pažangiausias ekologinis ūkis“ organizuojamas jau vienuolika metų. Tačiau mūsų šalies ekologinių ūkių sektoriaus plėtra nėra tokia sparti, kad kasmet būtų galima atrasti naujų pažangių ūkių, todėl šiam konkursui neišvengiamai reikėjo pokyčių. ,,Įmonių, perdirbančių ekologiškus produktus, ratas plečiasi, be to, dar niekada nesame apdovanoję geriausių  gamybininkų, tik ūkininkus. Šįkart akcentavome galutinį produktą“, – konkurso pokyčius pristato jo komisijos pirmininkė, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.

Po atrankos į konkurso antrąjį etapą pateko UAB „Biogami“, UAB „Ekofrisa“, UAB „Liūtukas ir Ko“, MB „Sulčių fabrikas“, UAB „Utenos mėsa“ (Biovela), UAB „Danvita“, UAB „Agaras“, AB „Žemaitijos  pienas“, UAB „Orka foods“, UAB „Miltinuko  receptas“.

VšĮ „Ekoagros“ specialistams pasiūlius, į konkurso nugalėtojus pretenduojančios įmonės negalėjo turėti joms pritaikytos aukščiausios sankcijos, t. y. nesertifikavimo bent 2 metus iš eilės.  Atsižvelgta ir į tai, kad bent dalis šių įmonių ekologiškų produktų būtų gaminami iš lietuviškų žaliavų. Galutiniai produktai arba bent dalis jų irgi turi būti ekologiški.

Komisijos nariai tiesiogiai bendrauja su ekologiškos produkcijos gamintojais, vertina įmones balais pagal įvairius kriterijus: ekologiškų produktų pardavimus, vietinių žaliavų perdirbimą, turimus kokybinius sertifikatus ir apdovanojimus.  „Atsižvelgiame į įmonių inovatyvumą, bendradarbiavimą su mokslininkais, produktų unikalumą, technologinių procesų automatizavimą. Aukštesnių komisijos balų sulauks įmonės, ne tik gaminančios savo šalies rinkai, bet ir eksportuojančios savo produkciją į ES valstybes ir trečiąsias šalis, aktyviai dalyvaujančios ekologine veikla užsiimančiose organizacijose, parodose, bendruomeninėje veikloje ir kt.“, – konkurso taisykles pakomentavo viceministrė A. Miškinienė, asmeniškai lankanti kiekvieną antrame konkurso etape dalyvaujančią įmonę.

Įmonė konkurso nugalėtoja bus apdovanota Vilniuje rugsėjo 21 d. vyksiančios Kokybiško maisto šventės metu.