Žemės ūkio atašė – Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Data

2020 02 26

Įvertinimas
1
burj-khalifa-779040_960_720.jpg

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui įsteigti žemės ūkio ir komercijos atašė pareigybę Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) ir panaikinti žemės ūkio atašė pareigybę Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Italijos Respublikoje.

Žemės ūkio ir komercijos atašė pareigybė Lietuvos Respublikos ambasadoje JAE įsteigiama nuo šių metų kovo 1 d. Papildomo finansavimo iš valstybės biudžeto nereikės, kadangi įsteigus žemės ūkio ir komercijos atašė pareigybę JAE, asmuo į šias pareigas bus paskirtas tik panaikinus žemės ūkio atašė pareigybę Italijoje – 2020 m. rugpjūčio 1 d.

Anot žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, įsteigta žemės ūkio ir komercijos atašė pareigybė JAE padės užtikrinti spartesnį apsikeitimą informacija, glaudesnį bendradarbiavimą tarp atsakingų Lietuvos ir JAE institucijų, taip pat prisidės rengiantis 2020 m. spalio 20 d. – 2021 m. balandžio 10 d. Dubajuje vyksiančiai pasaulinei parodai EXPO 2020, kurioje dalyvaus ir Lietuva.

„JAE yra potenciali rinka Lietuvai, kadangi importuoja 80 proc. šaliai reikalingų maisto produktų. Lietuviškos produkcijos (ypač pieno produktų) eksportas į šią šalį auga, didėja ir JAE bei Lietuvos verslo atstovų susidomėjimas bendradarbiavimo galimybėmis. Atsižvelgiant į tai, svarbu tęsti darbą su JAE atsakingomis institucijomis, kad lietuviški maisto produktai patektų šios šalies rinką. Be to, JAE yra vartai mūsų eksportui į kitas Persijos Įlankos bei Vidurio Rytų regiono šalis, todėl tikimės kur kas didesnio prekybinio bendradarbiavimo ir su jomis“, – teigia žemės ūkio ministras A. Palionis.

2017 m. lapkričio 1 d. Dubajuje tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir JAE Vyriausybės pasirašytas susitarimas dėl ekonominio ir techninio bendradarbiavimo. Šalys sutarė stengtis plėtoti ir stiprinti dvišalį ekonominį ir techninį bendradarbiavimą, įskaitant ir žemės ūkio srityje (žemės ūkio produkcijos perdirbimas, gyvulininkystė, žuvininkystė, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimas ar nuoma).

Lietuvos Respublikos ambasada JAE pradėjo veikti 2019 m. sausio 1 d.

Šiuo metu keturi ŽŪM atašė dirba Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie ES Briuselyje, kiti stiprina dvišalius santykius Kinijoje, Japonijoje, JAV, Vokietijoje, Italijoje.