Vilniuje yra pakankamai laisvos grąžintinos žemės

Data

2017 05 18

Įvertinimas
0
vilnius-1570459_1920.jpg

Vilniaus yra vienintelis miestas, kuriame iki šios dienos nuosavybės teisės atkurtos tik į 54 proc. prašymuose nurodyto ploto. Visi kiti didieji Lietuvos miestai sostinę šiuo klausimu ženkliai lenkia –  Kauno mieste žemės grąžinimo procesas baigtas 90 proc., o štai Klaipėdoje – visu 100 proc. Panaši padėtis yra daugelyje kitų Lietuvos miestų.

Pasak žemės ūkio viceministro Artūro Bogdanovo, nuosavybės teisių į žemę atkūrimas yra prioritetinis Lietuvos uždavinys, kuris sostinėje vykdomas neatleistinai ilgai.

„Jeigu savivaldybė nepateikia Nacionalinei žemės tarybai (NŽT) miestų žemės sklypų detaliųjų planų arba žemės valdos projektų ir patvirtintų žemės sklypų kadastro duomenų bylų, ši neturi teisės formuoti atkūrimui žemės sklypų ir atkurti nuosavybės teisių į žemę“, – pastebi viceministras A. Bogdanovas.

Atsižvelgdama į tokią padėtį NŽT parengė 59 schemas, kuriose pažymėti 178 laisvos valstybinės žemės plotai, užimantys 455,0674 ha ploto teritoriją, kurioje būtų galima piliečiams atkurti nuosavybės teises į žemę. Šios laisvų valstybinės žemės plotų schemos kovo pabaigoje buvo perduotos Vilniaus miesto savivaldybei, kad pastaroji įvertintų, ar pateiktuose laisvos valstybinės žemės plotuose pagal vietovės lygmens bendrojo plano sprendimus nėra numatyta veiklos, susijusios su visuomenės poreikių ir miesto reikmių tenkinimu.

Jei šios žemės nereikės visuomenės poreikiams, poreikis nebus nustatytas ir savivaldybė imsis veiksmų formuoti žemės sklypus nuosavybės teisių atkūrimui, NŽT specialistų vertinimu, šio beveik 500 ha ploto užtektų kone visiems Vilniaus mieste prašantiems atkurti nuosavybės teises į žemę.