Vilkaviškyje pagerbti žemę mylintys žmonės

Data

2010 11 30

Įvertinimas
0

 

 

 

„Žeme, žemele žiedkelėle, sužydėk rugiais, kviečiais, miežiais ir visokiais javais. Būk mums maloninga visiems darbams. Išlaikyk mus sveikus, kad galėtume gerai tuos darbus atlikti“ – šiais žodžiais prasidėjo kasmetinė derliaus užbaigimo šventė „Besiilsinčios žemės kalbėjimas”. Vilkaviškio rajono savivaldybė sukvietė visus rajono žemdirbius pasidžiaugti nuveiktais darbais.

 

Vilkaviškio kultūros centre susirinkusią gausybę rajono ūkininkų sveikino žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas, Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Saulius Silickas, Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis, miesto meras Algirdas Bagušinskas bei kiti garbūs svečiai. Žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas įteikė padėkos raštus ūkininkui, cukrinių runkelių augintojų kooperatyvo vadovui Juozui Laskevičiui, geriausiai rajono melžėjai Editai Didžiulienei bei konkurso „Metų ūkis” nugalėtojams Ritai ir Kazimierui Venskams.

 

Išrinktos gražiausios sodybos

 

Šią dieną buvo pagerbti ir pasveikinti beveik pusė šimto ūkininkaujančių rajono žmonių, kurie pažangiai ūkininkauja, vysto ekologinį ūkį, yra kūrybiški, entuziastingi. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas įteikė sveikinimo raštus gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkams, kurie buvo išrinkti iš 40 konkurse besivaržančiųjų.

 

Pasak Vilkaviškio r. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo Vito Gavėno, išpuoselėtos sodybos Vilkaviškyje viena kitai sunkiai nusileido savo grožiu, tačiau šiais metais tautodailininko Raimundo Blažaičio išraižytą medinėse lentose „Gražiausios sodybos“ vardą galės pasikabinti Natalija Jankauskienė, Dalė ir Danas Rudzevičiai, Daiva ir Aretas Panitauskai, Ramutė ir Valius Rudzevičiai, Rūta ir Albinas Barauskai, Rasa ir Vaidas Brazauskai, Ramutė ir Vytautas Juzumai. „Išpuoselėta aplinka, žydintys gėlynai, dangų atspindintis vanduo, per žiemą žaliuojantys augalai -- tai mūsų gražiausių sodybų akcentai. Čia ir yra tie žmonės, kuriems svarbu, kad aplinka būtų graži, kad akis ir širdis džiugintų medis, gėlė, upelis...“ – džiaugėsi rajono meras.

 

Šventėje taip pat išrinkta ir apdovanota Gižų seniūnija už gražiausiai tvarkomą gyvenvietę, o Geisteriškių kaimo bendruomenė pripažinta gražiausiai besitvarkančia rajono kaimo bendruomene.

 

Perėmę ūkį – puikiai jį dirba

 

Šventėje nepamiršti ir iš tėvų ūkius perėmę bei sėkmingai tėvų pradėtus darbus tęsiantys jaunieji ūkininkai. Įteikiant specialią dovanėlę – inkilėlį – Linai Povilaitienei ir Mariui Račiukaičiui buvo linkima tęsti šią gražią tradiciją – savo pradėtus darbus perduoti savo vaikams.

 

Pasak renginio vedėjų Žemėpačio ir Žemynos, seniai seniai lietuviai tikėjo: jeigu duonos  kepalėlį ar bent  riekelę užkasi į žemę, tai derlius bus geras, javai nuo grūdų gausybės iš šaknų grius, bus ne tik duonos, bet ir pyragų. Todėl būsimo derliaus simbolis – duonos kepalėlis – buvo atiduotas „Metų ūkio“ nugalėtojams – Ritai ir Kazimierui Venckams, linkint, kad jį parsivežę paaukotų duoną Žemei dėl gero kitų metų derliaus.

 

Į sceną buvo pakviesta ir krašto gražuolė, ūkininkaitė, artėjančio konkurso „Mis ūkininkaitė“ dalyvė, patekusi į respublikinio konkurso finalinį etapą – vilkaviškietė Sigita Vyšniauskaitė. Linkint geriausios kloties konkurso finale, šią anksti prasidėjusią šaltą žiemą įteiktos etnografiniais raštais išmegztos pirštinės.

 

Visiems „Besiilsinčios žemės kalbėjimo“ šventės dalyviams buvo padovanota Kelmės rajono mažojo teatro Boriso Dauguviečio spektaklio „Žaldokynė“ inscenizacija. Šventę taip pat praskaidrino Vilkaviškio kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Lelija“, mišrus kamerinis choras „Uosija“ bei Sonatos Jonkienės jaunieji šokėjai.