Tradicinė Advento mugė Berlyne

Data

2010 12 06

Įvertinimas
0

Gruodžio 2 d. Saksonijos- Anhalto atstovybėje vyko 4-toji bendra Lietuvos ir Vokietijos Saksonijos –Anhalto žemės  Advento mugė, kurios organizaciją tradiciškai rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

 

Advento mugė Berlyne, tai jau Berlyno visuomenėje tradicija tapęs renginys, kuris tarytum vainikuoja gražų bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos Ambasados Berlyne, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bei Saksonijos Anhalto žemės ūkio ir aplinkos ministerijos. Renginys kviečia bendrauti, bendradarbiauti, pristato tiek Lietuvos tiek Vokietijos Saksonijos- Anhalto žemės senąsias tradicijas, skatina abipusį domėjimąsi abiejų šalių  kultūriniu ir kulinariniu paveldu.

 

Advento mugės metu, Lietuvos ūkininkių draugijos bei Saksonijos-Anhalto kaimo moterų draugijos atstovės mugės lankytojus vaišino žolelių arbata, pašildytų obuolių sulčių gėrimu, kvietė skanauti lietuviško sūrio su duona ir medumi, šakočio ir tradicinių kūčiukų. Lininius dirbinius iš Lietuvos Berlyno gyventojams siūlė UAB„Kimono“ atstovės, rankdarbius iš alpaka vilnos, kuriuos pristatė ūkininkų šeima iš Saksonijos- Anhalto, pirko ne tik  berlyniečiai, bet ir svečiai atvykę iš Peru. Mugėje taip pat buvo galima įsigyti molinių, medinių suvenyrų,  gintarinių papuošalų bei kalėdinių namų puošybos elementų.

 

Nepaisant nelauktai iškritusio gausaus sniego ir šalčio mugę aplankė Bundestago nariai, Vokietijos institucijų atstovai, įvairių šalių ambasadų darbuotojai, renginyje taip pat gausiai dalyvavo ir Lietuvių bendruomenės Vokietijoje nariai. Vakaro svečiams grojo grupė „Atalyja“ iš Lietuvos, atliekanti originalias folk-roko dainas.

 

Šio renginio metu, kaip ir kasmet, surinktomis lėšomis paremta šeštadieninės lietuviškos mokyklėlės Berlyne veikla.