Susitiko Lietuvos ir Slovėnijos žemės ūkio ministrai

Data

2019 09 20

Įvertinimas
3
sU SLOVENU.JPG

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, ketvirtadienį susitikęs su Slovėnijos žemės ūkio, miškininkystės ir maisto ministre Aleksandra Pivec, aptarė Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos ateities perspektyvas ir kitus abiem šalims svarbius klausimus.

Daugiausia dėmesio buvo skirta lygių konkurencijos sąlygų užtikrinimo visiems Europos Sąjungos (ES) ūkininkams klausimui. Anot žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, Lietuvos žemdirbiai turi gauti ES vidurkį siekiančias tiesiogines išmokas ir tai yra vienas pagrindinių prioritetų, greta adekvataus kaimo plėtros finansavimo užtikrinimo. Kaimo plėtros finansavimas yra itin svarbus ir Slovėnijai.

Susitikimo metu taip pat aptartos tiek Lietuvai, tiek Slovėnijai aktualios ūkininkų senėjimo bei klimato kaitos padarinių žemės ūkiui problemos, pasidalyta informacija apie ūkių struktūrą šalyse ir iš to kylančius paramos politikos pasirinkimus.

Abu ministrai po kelių dienų susitiks Helsinkyje, kur Suomijos pirmininkavimo proga vyks neformalus visų ES žemės ūkio ministrų susitikimas.