Susitiko Lietuvos ir Kinijos žemės ūkio ministrai

Data

2019 05 17

Įvertinimas
1
su kinijos.jpg

Ministras Giedrius Surplys, Hangzhou mieste (Kinija) šiandien susitikęs su Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministru Han Changfu, aptarė tolimesnius veiksmus siekiant atverti šios šalies rinką platesniam lietuviškų produktų asortimentui: mėsos ir jos subproduktų, pieno ir grūdų produktams, konditerijos gaminiams, medui, įvairioms žuvų rūšims.

Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras pabrėžė, kad Kinija nori matyti kuo daugiau lietuviškos produkcijos savo rinkoje ir džiaugiasi, kad vyksta aktyvus dvišalis bendradarbiavimas. Kiti metai Kinijoje bus žemės ūkio metai, tad šiam sektoriui bus skiriamas dar didesnis dėmesys, kaip ir bendradarbiavimui su artimais prekybos partneriais, tarp kurių yra ir Lietuva.

Lietuvos įmonės, anot žemės ūkio ministro G. Surplio, suinteresuotos ne tik eksportu, Lietuva nori matyti Kiniją kaip partnerę ir investuotoją žemės ūkio gamyboje. Jis taip pat pabrėžė, kad prioritetas yra naujų leidimų gavimas.

„Džiaugiamės šienainio ir kviečių protokolais, labai laukiame, kad jūsų muitinė paskelbtų mūsų įmonių sąrašą, kad jos pagaliau galėtų pradėti eksportuoti lietuviškus kviečius. Įmonės labai laukia šio starto ir turi pasiūlyti Kinijai aukščiausius standartus atitinkančius kviečius. Taip pat labai laukiame leidimų jautienai ir jos subproduktams, paukštienai ir naminių gyvūnų pašarui ir prašome paspartinti būtinas procedūras“, - susitikime kalbėjo žemės ūkio ministras G. Surplys.

Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras Han Changfu pažadėjo perduoti šį prašymą Kinijos muitinės administracijai. Galiausiai abu ministrai sutarė, jog svarbu bendradarbiauti kovoje su afrikiniu kiaulių maru. Kinijos žemės ūkio ministras pritarė Lietuvos siūlymui keistis gerąja praktika bei vykdyti tyrimus, nes jau girdėjo, kad Lietuva šioje srityje šiuo metu yra lyderė , turi kompetentingus specialistus ir gali pasiūlyti kokybiškus mokymus.