Stiprinami Lietuvos ir Japonijos ryšiai

Data

2017 03 09

Įvertinimas
0
Japonijospakeitimui.jpg

Lietuvos delegacija, vadovaujama žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus, susitiko su Japonijos Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės (MAFF)  viceministru Hiromichi Matsushima ir vyriausiuoju veterinarijos pareigūnu N. Kumagai.

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius padėkojo Japonijos MAFF viceministrui už bendradarbiavimą ir pasidžiaugė, kad bendrų pastangų dėka nuo sausio 27 d. Lietuvai leista eksportuoti į Japoniją paukštienos produktus, o nuo vasario 28 d. – ir jautienos. Taip pat buvo aptarta paroda „Foodex Japan 2017“, Europos Sąjungos (ES) derybos dėl laisvosios prekybos sutarimo (FTA) su Japonija bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos.

Japonijos viceministras negalėjo pasakyti, kada bus baigtos derybos dėl laisvosios prekybos sutarimo. Šiuo metu abi šalys jau yra išdėsčiusios savo pozicijas, o derybos pasiekusios kompromisų stadiją. Vyksta ES ir Japonijos derybininkų nesesijiniai kontaktai.

R. Taraškevičius pakvietė MAFF viceministrą H. Matsushima atvykti į Lietuvą, taip pat aplankyti Sodų mugę Tokijuje gegužės mėnesį, kur dalyvaus ir Lietuva. Kasmetinėje pasaulio sodų mugėje šiais metais tarp 10 šalių sodų dalyvaus ir mūsų šalies atstovai. Žemės ūkio ministerija planuoja suorganizuoti tautodailininkų (šiaudų pynėjų (sodų ir kalėdinių žaislų) ir margučių margintojų) dalyvavimą parodoje.

H. Matsushima pranešė, kad Japonija ketina 2025m. rengti EXPO parodą ir tikisi Lietuvos palaikymo.

Su vyriausiuoju veterinarijos pareigūnu N. Kumagai aptarti ir afrikinio kiaulių maro bei paukščių gripo klausimai, Lietuvos atstovai papasakojo, kokių priemonių imtasi mūsų šalyje, kad šių ligų plitimas būtų stabdomas, o žala valstybei ir ūkininkams būtų kuo mažesnė.