Stiprėja bendradarbiavimas su Harbino miestu

Data

2019 10 17

Įvertinimas
4
Harbino.JPG

Ketvirtadienį žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas susitiko su Harbino (Kinija) mero Sun Zhe vadovaujama delegacija. Susitikimo metu buvo aptartas galimas bendradarbiavimas žemės ūkio srityje.

Harbino miestas yra užmezgęs artimus ryšius su Rokiškiu, 2017 m. miestai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šįkart delegacija iš šio Kinijos miesto atvyko į Lietuvą analizuoti tolesnių bendradarbiavimo perspektyvų.

Žemės ūkio viceministras E. Gustas susitikime pabrėžė bendradarbiavimo su atskiromis Kinijos provincijomis svarbą ir galimybes.

„Didelį dėmesį skiriame maisto produktų saugai ir kokybei. Lietuvos ūkininkai ir maisto gamintojai yra gerai žinomi dėl aukščiausių žemės ūkio gamybos standartų. Mūsų produktai pasižymi išskirtinėmis savybėmis ir kokybe bei yra gaminami pagal autentiškus receptus, tad turime ką pasiūlyti. Kinija – viena didžiausių pasaulio ekonomikų ir didžiausia Lietuvos prekybos partnerė Azijoje, o Lietuva – didžiausia Kinijos prekybos partnerė Baltijos regione“, – pristatydamas Lietuvos žemės ūkio potencialą kalbėjo viceministras.

Harbino meras Sun Zhe pristatė savo miestą, kuris, pasak jo, norėtų stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva ir į savo prekybos centrus įsileisti daugiau lietuviškos produkcijos. Harbinas yra turistų traukos centras, atvykę pasisvečiuoti žmonės noriai ragauja maistą iš kitų šalių, tad, anot mero, lietuviški produktai sulauktų didelio dėmesio ne tik iš vietos gyventojų, bet ir iš turistų.

„Matau panašumų tarp mūsų šalių ir galimų bendradarbiavimo sąlyčio taškų. Tikiuosi, kad ateityje turėsime daug priežasčių dirbti kartu. Galime pradėti nuo kelių produktų, kurie praskintų kelią kitiems produktams iš Lietuvos“, – kalbėjo svečias, kuris liko sužavėtas lietuviškais sūreliais, ragautais trečiadienį vykusio vizito į Rokiškį metu. Anot jo, varškės sūreliai jo mieste susilauktų milžiniško pasisekimo.

Tai, kad lietuviški produktai užtikrintai skverbiasi į Kinijos rinką, įrodo ir Pekine spalio 7–11 d. sėkmingai įvykusi Lietuvos maisto savaitė, skirta supažindinti šios šalies rinką su lietuviškais produktais ir jų galimybėmis. Virtuvės šefai gamino patiekalus iš lietuviškų produktų, taip pat eksponuota ir vaišinta lietuviška juoda duona, šakočiais, lietuviškais gėrimais. Sulaukta daug vyriausybinių institucijų ir verslo bei žiniasklaidos atstovų dėmesio.

Harbino meras, siekdamas didinti lietuviškų produktų galimybes patekti į prekybos centrus, pakvietė žemės ūkio viceministrą atvykti į Harbiną kartu su verslo misija ir dalyvauti kitais metais šiame mieste vyksiančioje maisto parodoje.