Stelmužiukai pasiekė parolimpiečius priimsiantį miestą Japonijoje

Data

2019 03 08

Įvertinimas
2
DSC_0420.JPG

„Lietuva turi dvi seses – Gifu ir Toyohashi – miestus Japonijoje, su kuriais bendradarbiaujame žemės ūkio srityje ir šis ryšys tik stiprėja“, - po susitikimų su Gifu garbės konsulu Yokio Murase, Gifu prekybos rūmais bei Toyohashi miesto meru Koichi Sahara kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Susitikimuose aptarti galimi būsimi Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo projektai, lietuviškų maisto produktų eksporto plėtros bei investicijų Lietuvoje klausimai.

Medus, kurio pirmoji partija prie Japonijos krantų atplauks jau šį mėnesį, anot ministro G. Surplio, yra pirmasis žingsnis ilgame bendradarbiavimo kelyje. Susidomėjimas lietuvišku medumi Gifu kilo po to, kai Gifu garbės konsulas Y.Murase pernai atvežė medaus produktų iš Lietuvos. Tiek Gifu, tiek Toyohashi miestų atstovai ne tik gyrė lietuvišką medų, bet ir daug dėmesio skyrė lietuviškam sūriui, kuriam Toyohashi miesto meras savo būsimo vizito Lietuvoje metu žadėjo skirti atskirą lagaminą.

Draugystė, anot ministro, prasideda nuo maisto, tęsiasi kultūra ir turizmu, tuomet pritraukia investicijas – tad visame pasaulyje vertinama lietuviška produkcija tinka ir išrankiausiam skoniui, o tuo įsitikinti žemės ūkio ministras G. Surplys pakvietė Gifu ir Toyohashi miestų atstovus į kitąmet vyksiančią tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt“.

Tai, kad lietuviškiems produktams skiriama vis daugiau dėmesio įrodo ir aplankyta Lietuvos maisto ekspozicija Toyohashi traukinių stotyje, kur japonai gali ne tik paragauti lietuviškų ar įprastų japoniškų, tačiau pagamintų iš lietuviškų produktų, gaminių, bet ir pasigėrėti Lietuvos vaizdais ekrane.

Ministras G. Surplys Toyohashi miesto, kuriame 2020 m. Lietuvos parolimpiečiai svarbiems startams ruošis parengiamosiose stovyklose, merui Koichi Sahara įteikė stelmužiukus – Stelmužės ąžuolo palikuonis.

„Dėkoju už būsimą mūsų parolimpiečių priėmimą. Kai jie viešės jūsų mieste, o Lietuvos gamintojai prieš žaidynes pristatys savo produkciją įvairiuose Japonijos miestuose, tikiu, kad jūsų žmonės įsitikins, jog vartodami mūsų produktus gali būti tokie pat stiprūs, kaip ir mūsų olimpiečiai. Esame tikri, kad mūsų komanda patirs Toyohashi piliečių svetingumą. Šie stelmužiukai – Lietuvos stiprybės simbolis – augs ir stiprės kaip ir mūsų šalių draugystė ir bendradarbiavimas“, - įteikdamas ąžuoliukus kalbėjo žemės ūkio ministras.