Šondongo provincijos vicegubernatorius: „Mūsų bendradarbiavimas gali augti“

Data

2016 06 20

Įvertinimas
0
DSC_1824_12.jpg

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su delegacija iš Šondongo, kuriai vadovauja provincijos vicegubernatorius  Zhao Runtian, ir aptarė Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą žemės ūkio srityje.

„Pastaraisiais metais intensyviai bendradarbiaujame, tad sulaukėme gerų rezultatų. Džiaugiuosi, kad atrandame bendrų sąlyčio taškų ne tik žemės ūkio, bet ir mokslo srityse. Tikiuosi, kad ir toliau mūsų dvišaliai santykiai stiprės“, – kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Gerų žodžių Lietuvai negailėjo ir Šondongo provincijos vicegubernatorius. Anot jo, Lietuva – tai gražus kraštas, kuris daug dėmesio skiria žemės ūkiui. „Lietuva ir Kinija – tai geri partneriai, kurių bendras darbas gali padėti pasiekti gerų rezultatų“, –  kalbėjo p. Zhao Runtian.

Lietuva aktyviai domisi grūdų eksporto galimybėmis, šiuo metu laukiama klausimynų įvertinimo iš atsakingų Kinijos institucijų. Siekiama ir toliau gilinti prekybinius ir ekonominius santykius su Kinija, ypač pieno ir mėsos produktų srityje, taip pat dėl gyvų galvijų.

Šondongo provincijoje Lietuvos vardas gerai žinomas. Sostinėje jau du kartus vyko Lietuvos dienos, prieš kurį laiką atidaryti Lietuvos prekybos rūmai, plėtojame bendri ryšiai tarp Čindao ir Klaipėdos uostų.

Susitikimo metu Kinijos Liaudies Respublikos Šondongo provincijos Žemės ūkio departamento generalinis direktorius  Wang Jinbao pasirašė  bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centru. Šio bendradarbiavimo tikslas – apsikeitimas patirtimi, bendri moksliniai tyrimai.

Žemės ūkio ministerijos informacija