Šiemet kompleksinės paramos patikrų ūkiuose – trečdaliu mažiau

Data

2019 03 06

Įvertinimas
0
Ekologiskas-ukis[1].jpg

Šiais metais Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama kuo mažiau trukdyti įsipareigojimų besilaikančius ūkininkus, suplanavo net trečdaliu mažiau kompleksinės paramos patikrų.

Ūkininkai, siekiantys tiesioginių išmokų ir paramos pagal su plotu susijusias Kaimo plėtros programos priemones, privalo laikytis kompleksinės paramos reikalavimų. Kasmet patikroms atrenkama bent 1 proc. ūkių. NMA ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tikrina ūkinių gyvūnų tinkamumo paramai, laikymui ir jų gerovei keliamų reikalavimų, taip pat geros agrarinės aplinkosaugos būklės reikalavimų laikymąsi.

NMA, optimizavusi patikrų atrankos mechanizmą, šiais metais planuoja 30 proc. sumažinti minėtųjų patikrų. Iš viso 2019 m. numatoma atlikti apie 1,5 tūkst. patikrų. Pernai jų buvo atlikta 2,2 tūkst., o 2017 m. net 3,6 tūkst. – per dvejus metus patikrų skaičius sumažintas net 60 proc.

NMA duomenimis, neatitikimų kompleksinės paramos reikalavimams mažėja. 2016 m. buvo nustatyta, kad kompleksinės paramos reikalavimų nesilaikė 3 189 paraiškas pateikę pareiškėjai, 2017 m. – 2 125 (35 proc. mažiau), o 2018 m. – tik 1 563 (25 proc. mažiau).

Kovo mėnesį NMA specialistai vyks į ūkius patikrinti, kaip pareiškėjai laikosi vieno iš kompleksinės paramos reikalavimų – draudimo mėšlą ir (ar) srutas skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. (išskyrus atvejus, kai aplinkos ir žemės ūkio ministrų atskiru įsakymu yra nustatyta kitaip).