„Sial China 2017“ parodoje – ir lietuviški produktai

Data

2017 05 19

Įvertinimas
0
DSC_5187.JPG

Šią savaitę Kinijoje, Šanchajuje, vykusioje tarptautinėje maisto produktų parodoje „Sial China 2017“ lankėsi Lietuvos delegacija, vadovaujama žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus.

„Sial China 2017“ paroda yra viena didžiausių Kinijoje, savo įvairove ir mastu pritraukianti lankytojus iš viso pasaulio. Kiekvienais metais į ją susirenka gausus būrys ne tik maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų. Šiais metais parodoje dalyvavo apie 3200 dalyvių iš 70 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos įmonės, kurios savo gaminamą produkciją pristatė jungtiniuose 100 kv. m ir 84 kv. m. įmonių stenduose.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių jungtinius stendus aplankęs žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius pabrėžė, kad Lietuvos įmonės galėtų prisijaukinti milžinišką Kinijos rinką, turinčią didžiulį potencialą.

„Lietuvoje besilankiusios oficialios Kinijos delegacijos ne kartą yra pabrėžusios, jog lietuviški produktai yra ne tik skanūs, bet ir kokybiški. Kiniją vertiname kaip vieną svarbiausių mūsų partnerių, todėl ir toliau sieksime aktyviai bendradarbiauti. Ši paroda mūsų įmonėms yra dar viena puiki galimybė užmegzti ryšius su šios šalies prekybininkais bei verslininkais bei pristatyti produktus, kuriais pelnytai galime didžiuotis“, – teigia žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius.

Pasak viceministro, Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimo galimybės – didelės, imamasi visų įmanomų veiksmų, kad šios milžinės rinka atsivertų lietuviškiems produktams.

„Kinijos rinkos atvėrimas lietuviškiems produktams nuėjo ilgą kelią, dar laukia nemažai iššūkių, tačiau tendencijos daugiau nei džiuginančios. 2016 m., po  beveik šešerių derybų metų, 17 Lietuvos pieno įmonių gavo teisę eksportuoti pieno produktus (kondensuotą pieną, sviestą, sūrius, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją) į Kiniją. Artimiausioje ateityje į Kiniją numatoma eksportuoti ir šviežius lietuviškus pieno produktus, taigi visi vykę, tebevykstantys ir būsimi politikų, specialistų susitikimai yra nukreipti į kokybišką ir produktyvų dviejų valstybių bendradarbiavimą“, – pabrėžia R. Taraškevičius.

Lietuva taip pat yra suinteresuota šienainio gyvūnų šėrimui bei grūdų (kviečių) eksportu į Kiniją. Atsakingos šios šalies institucijos pažadėjo spartinti vertinimo procesą, tačiau norėtų gauti papildomos informacijos apie potencialius šienainio eksportuotojus ir konkretesnį numatomos AQSIQ ekspertų audito misijos Lietuvoje planą.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas su oficialia delegacija balandžio 24 d. Pekine susitiko su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministru Mei Kebao. Susitikimo metu buvo aptarti  Lietuvai itin aktualūs jautienos, pieno produktų, pašarų ir grūdų, paukštienos, žuvies eksporto klausimai.

Gegužės 23-25 dienomis Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis AQSIQ viceministras Mei Kebao, susitikimo metu su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Dariumi Remeika bus aptarti aktualūs eksporto leidimų klausimai.

Birželio 8 d. Ningbo viceministras R. Taraškevičius dalyvaus AQSIQ organizuojamame tarptautiniame renginyje, skirtame žemės ūkio ir maisto produktų rinkos atvėrimo palengvinimui, taip pat numatomas dvišalis susitikimas su AQSIQ atstovais.

Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis 2017 m. sausio mėn. daugiausia į Kiniją eksportuota gaminių iš pieno ir pieno produktų; paukščių kiaušinių; natūralaus medaus; gyvūninės kilmės produktų – už 223,2 tūkst. eurų. Šiek tiek mažiau eksportuota gaminių iš aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių; įvairių grūdų, sėklų ir vaisių; augalų, naudojamų pramonėje ir medicinoje, šiaudų ir pašarų kurių vertė už 21,4 tūkst. EUR.