Rinkoje naujas turizmo produktas – Paveldo sodų turas

Data

2019 05 15

Įvertinimas
0
sodai.jpg

Lietuva ir Latvija kartu įgyvendina naują ambicingą kaimo turizmo projektą. Bendro abiejų šalių projekto, finansuojamo Europos Sąjungos lėšomis, tikslas yra išsaugoti istorines tradicines sodo ir daržo augalų veisles, skatinti jų paplitimą ir sodininkystės tradicijų puoselėjimą.

Sodininkystės ekspertai padėjo atpažinti išlikusių senųjų veislių augalus, o turizmo specialistai pasiūlė rinkai naujieną – Paveldo sodų turą.

Projektas apima ne tik senųjų veislių populiarinimą, bet ir užaugintų produktų perdirbimą, sukuriant naujų skonių gaminius.

Latvijos ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijų parengtame atostogaujantiesiems skirtame abiejų šalių pasienio teritorijos žemėlapyje yra 109 lankytini veikiantys sodai, įskaitant 53 Paveldo sodus. Pastaruosiuose puoselėjamos senosios augalų veislės – ten galima pamatyti tradiciškai auginamus vaisius, daržoves, prieskoninius ir vaistinius augalus, dekoratyvinius medžius, krūmus bei gėles, susipažinti su augalų veislių istorija, jų pritaikymu.

Paveldo sodai parodo skirtingų laikotarpių ir kultūrų poveikį, nes jie dažniausiai buvo sodinami šalia dvarų, muziejų ar sodybų ir yra susiję su jų istorija.

Šiuos nemokamus turistinius žemėlapius galima rasti visuose informaciniuose turizmo centruose.