Prieš 100 metų lietuvio Ukrainoje įkurtas institutas vėl siekia bendradarbiauti su Lietuva

Data

2018 11 27

Įvertinimas
0
DSC_0214.JPG

Ukrainiečiai vertina lietuvių pasiekimus augalininkystės srityje ir siekia užmegzti ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos agrarinių mokslų įstaigų bei paskatinti mokslinį bendradarbiavimą:  keistis jaunaisiais mokslininkais, vykdyti bendrus europinius projektus, rašyti mokslinius straipsnius, dalyvauti parodose.

Šiandien žemės ūkio viceministras Darius Liutikas susitiko su Ukrainos nacionalinės agrarinių mokslų akademijos V. M Remeslo Mironovkos kviečių instituto delegacija, vadovaujama direktoriaus Aleksandro A. Demidovo.

Šį institutą 1912 m. Kijevo apskrityje įkūrė iš Lietuvos kilęs profesorius agrobiologas Solomonas Frankfurtas. Šiuo metu instituto pagrindinė veikla yra naujų grūdinių kultūrų veislių išvedimas ir jų bandymai. Nuo 2017 m. institutas atlieka mokslinius tyrimus su 32 naujų veislių grūdinėmis kultūromis šešiuose ūkiuose, valdančiuose 4 tūkst. ha žemės visoje Ukrainoje. Institute dirba 74 mokslininkai.

Susitikimo Žemės ūkio ministerijoje metu A. A. Demidovas akcentavo siekius susipažinti su Lietuvos teisine ir verslo aplinka, pasiūlyti savo mokslinį potencialą. Jis neslėpė, kad šiuo metu situacija su instituto valstybiniu finansavimu yra sudėtinga, tad įvairiapusė lietuvių pagalba būtų labai reikalinga.

Su A. Stulginskio universitetu jau bendradarbiaujantys ukrainiečiai šio vizito metu taip pat susitiks su Seimo, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro atstovais. Viceministras D. Liutikas svečiams rekomendavo apsilankyti ir Valstybinėje augalininkystės tarnyboje, kuruojančioje juos dominančią  sėklininkystės sritį.