Prekybiniam dialogui kliūčių vis mažėja

Data

2017 06 09

Įvertinimas
0
640.jpg

Birželio 8 d. Kinijoje, Ningbo mieste, žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius dalyvavo Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) organizuotame 2-ajame bendradarbiavimo dialoge tarp Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių. Tarptautinio renginio metu pabrėžta kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino svarba siekiant sustiprinti bendradarbiavimą ir palengvinti prekybą žemės ūkio bei maisto produktais.

Savo pranešime viceministras R. Taraškevičius akcentavo būtinybę sutelkti bendras pastangas kuriant efektyvesnį keitimosi informacija mechanizmą žemės ūkio ir maisto produktų saugos bei kokybės klausimais. Tai labai svarbu siekiant pagerinti abipusį supratimą bei palengvinti dvišalę prekybą. „Maisto sauga yra prioritetas Lietuvos ir Kinijos vartotojams. Techninis reguliavimas ir standartai turėtų tapti ne kliūtimi prekybiniam dialogui tarp šalių, bet instrumentais, skatinančiais  žemės ūkio ir maisto produktų abipusę prekybą“, – pabrėžė Lietuvos atstovas.

Žemės ūkio viceministras pažymėjo, kad siekdama sustiprinti žemės ūkio ir maisto produktų, prekybos ir investicijų politikos ryšius tarp Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių bei padidinti šalies matomumą tarptautiniu lygiu, Lietuva planuoja jubiliejiniais 2018–aisiais metais Vilniuje surengti 13-ąjį Kinijos ir šešiolikos Vidurio bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumą. Tam pritarė visos Vidurio ir Rytų Europos šalys. Apie tai jau buvo kalbėta ir su aukščiausiais Kinijos pareigūnais – Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinio liaudies kongreso Nuolatinio komiteto pirmininku Zhang Dejiang,  Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio viceministru Qu Dongyu.

Tuo pačiu metu Ningbo mieste įvyko ir Kinijos, Vidurio ir Rytų Europos šalių investicijų ir prekybos paroda, skirta bendradarbiavimui užtikrinti įgyvendinant „Viena juosta, vienas kelias“ iniciatyvą. Ši iniciatyva jungia 65 valstybes, kuriose gyvena 60 proc. pasaulio populiacijos ir yra sukuriama maždaug trečdalis pasaulio BVP. Pagrindinis parodos rėmėjas ir organizatorius – Kinijos Liaudies Respublikos ūkio ministerija ir Zhejiang provincijos valdžia. Kiekvienais metais paroda sulaukia didelio aukšto rango Kinijos pareigūnų dėmesio, ja domisi daug lankytojų. Parodoje dalyvavo ir Lietuvos maisto pramonės atstovai.