Prasidėjo registracija į konferenciją „Žuvininkystė Lietuvoje: ar ant stalo bus šviežios žuvies?“

2017 02 16
fish.jpg

Šių metų vasario 24 d. Klaipėdos universiteto miestelyje, Mažojoje Auloje įvyks konferencija „Žuvininkystė Lietuvoje: ar ant stalo bus šviežios žuvies?“ Konferenciją organizuoja Žemės ūkio ministerija, Klaipėdos universitetas, Žuvininkystės regionų vietos veiklos grupių tinklas ir Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos. Iniciatorius – Seimo narys Dainius Kepenis.

Konferencijoje bus aptartos Lietuvos žuvininkystės plėtros kryptys, esama situacija, žuvininkystės ir akvakultūros produktų vartojimas ir nauda, žuvininkystės sektoriaus ir mokslininkų bendradarbiavimas bei kiti šiai sričiai aktualūs klausimai.

Registracija vyks iki vasario 20 d. Registruotis galima el. pašto adresu konstantinas.lotiuk@lrs.lt arba internetu: čia

Konferencijos pradžia – 10 val., dalyviai ir svečiai laukiami adresu Herkaus Manto 84, Klaipėdoje.

 

                                                                             KONFERENCIJOS PROGRAMA

 

 

9.00-10.00

Dalyvių registracija, pasitikimo kava

   

10.00-10.15

 

Sveikinimo žodis

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas

Klaipėdos universiteto rektorius prof.  habil. dr. Eimutis Juzeliūnas

 

 

I sesija

Lietuvos žuvininkystė

Moderatoriai –  Dainius Kepenis, Seimo narys,

Artūras Bogdanovas, Žemės ūkio viceministras

 

 

10.15-11.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos žuvininkystė pasaulio kontekste (lyginamoji analizė) –

Agnė Razmislavičiūtė-Palionienė, Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento direktorė

 

Lietuvos žuvininkystės sektorius - kur atėjome?

Antanas  Kontautas, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus vyriausiasis specialistas

 

Žvejyba vidaus vandenyse

Siga Jakubauskienė, Žuvininkystės įmonių asociacijos ,,Lampetra“ vadovė

 

Žvejyba Baltijos jūros priekrantėje

Mindaugas Rimeikis, Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos vadovas

 

Žvejyba Baltijos jūroje

Alfonsas Bargaila, Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos vadovas,

Algirdas Aušra, Žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ vadovas

 

Žvejyba tolimuosiuose rajonuose

Justinas Poderis, Žvejybos tolimuosiuose žvejybos rajonuose asociacijos vadovas

 

Akvakultūra

Vytautas Andriuškevičius, Nacionalinės  akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos vadovas, 

Leonas Kerosierius, Asociacijų Sąjungos "Žuvininkų Rūmai" vadovas

 

 

 

 

Meškeriojimo apimtys ir perspektyvos Lietuvoje

Saulius Mikalauskas, Lietuvos Meškeriotojų sąjungos Valdybos Pirmininkas, Asociacijos žvejų klubo „Žvejo tribūna“

 

Lietuvos žuvininkystės plėtros kryptys

Arvydas Žiogas, Žuvininkystės regionų vietos veiklos grupių tinklo pirmininkas

 

 

 

11.45-12.00

 

Žvejybos priežiūra

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėjas Tomas Kazlauskas  

 

 

12.00-12.30

 

Klausimai ir diskusija

Dalyviai:

Siga Jakubauskienė, Mindaugas Rimeikis, Justinas Poderis, Arvydas Žiogas, Algirdas Aušra, Antanas Kontautas

 

 

12.30-13.20

 

Pietų pertrauka

 

 

II sesija

Žuvininkystės ir akvakultūros produktų vartojimas ir teikiama nauda.

Kaip pagausinti stalą šviežiais žuvų produktais?

Moderatorius –  prof. Algimantas Kirkutis, Seimo narys   

 

 

13.20-13.30

 

Žuvininkystės produktų vartojimas

Laura Simonaitytė, Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamentas

 

 

13.40-13.50

 

 

Žuvies ir žuvies produktų nauda žmogaus mityboje 

Dr. Albertas Barzda, dr. Roma Bartkevičiūtė

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras

 

 

13.50-14.00

 

Žuvininkystės produktų kokybė – mitai ir tiesa

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

 

14.00-14.30

 

Klausimai ir diskusija

Dalyviai:

KTU Maisto instituto, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos,

Sveikatos apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos,

Nacionalinės žuvų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos,

Lietuvos agrarinės ekonomikos  instituto,

Nacionalinė akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos atstovai, taip pat sveikatos priežiūros bei švietimo įstaigų vadovai

 

 

 

14.30-15.00

 

Kavos pertrauka

 

 

 

III sesija

Kaip gerinsime žuvininkystės sektoriaus ir mokslininkų bendradarbiavimą  

Moderatoriai – Antanas Kontautas, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio  ministerijos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus vyriausiasis specialistas,

Dainius Kepenis, Seimo narys

 

 

15.00-15.25

 

Žuvivaisa: už  ir prieš  

Dr. Nerijus Nika, Klaipėdos universitetas

 

Mokslo  vaidmuo ir būtinybė darnios žuvininkystės vystymui Lietuvoje

Prof. dr. Artūras Razinkovas-Baziukas, Klaipėdos Universitetas, Europos Jūrų Taryba

 

Juodažiotis grundalas – galimybė iš žalos gauti naudą?

Prof. dr. Darius Daunys, Klaipėdos universitetas

 

 

15.25-15.45

 

Baltijos jūros žuvų išteklių būklė, tendencijos

Tomas Zolubas, Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

 

Žuvų išteklių būklė Lietuvos vidaus vandenyse (Kuršių ir Kauno mariose)

Dr. Linas Ložys,  Gamtos tyrimų centras

 

Žuvų išteklių būklė ežeruose

Dr. Vytautas Kesminas, Gamtos tyrimų centras

 

 

15.45-16.15

 

Klausimai ir diskusija

Dalyviai:

Klaipėdos universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Aplinkos ministerijos, Gamtos tyrimų centro,

Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos,

atstovai

 

 

16.15-16.30  

 

Konferencijos rezoliucijos priėmimas

Baigiamasis žodis

 

 

Iniciatorius – Dainius Kepenis, Lietuvos Respublikos Seimo narys

Organizatoriai: Žemės ūkio ministerija, Klaipėdos universitetas, Žuvininkystės regionų vietos veiklos grupių tinklas, Žuvininkystės tarnyba