Pradedamos derybos dėl žvejybos Maroke

Data

2018 04 16

Įvertinimas
0
4802_4803.jpg

 Europos Komisija šią savaitę jau pradės derybas dėl žvejybos kvotų Maroke. Lietuvai  tai itin svarbi žinia, nes mūsų šalis yra viena iš aktyviausiai pelagines žuvis Maroke žvejojančių ES valstybių – mūsų šaliai priklauso beveik 26 proc. (20 693 t) ES gaunamos kvotos. Lietuvos pelaginių žuvų sugavimai šiuose vandenyse sudaro vidutiniškai 30 proc. visų metinių Lietuvos sugavimų.

Dabartinis ES – Maroko Karalystės Protokolas dėl žvejybos galimybių Maroko išskirtinės ekonominės zonos vandenyse baigia galioti šių metų liepos 14 d.  Naujos derybos turėjo būti pradėtos jau šių metų pradžioje, bet buvo sustabdytos dėl neaiškaus vakarų Sacharos teisinio statuso. Europos Teisingumo Teismas paliko galioti ankstesnę nutartį, jog laisvos prekybos susitarimai tarp ES ir Maroko negalioja Vakarų Sacharoje. Išsprendus šį klausimą ir gavus ES Tarybos pritarimą parengtam derybiniam mandatui, derybos su Maroko Karalyste dėl protokolo atnaujinimo ir sąlygų žvejybai prasidės jau šią savaitę.

 

„Lietuvai šios derybos yra itin svarbios. Mūsų šalis aktyviai naudojasi suteiktomis kvotomis. Kasmet iki 4 didžiųjų Lietuvos žvejybos laivų dirba šioje, zonoje, vienoje iš svarbiausių Lietuvos žvejybos pramonei“, - teigia žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas.

Žemės ūkio ministerijos informacija